BLOG

Overlok Makinesi

 •  20.01.2023
 •  

Overlok makinesi nedir, ne işe yarar? Overlok makinesi seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Overlok, basit bir anlatımla; kazak, elbise, kilim, halı gibi saçaklı, püsküllü kumaşların estetik bir biçimde kıvrılarak, kapatılması anlamına gelir. 

Overlok makineleri çok iplikle aynı anda dikiş yapabilen, değişik tarzlarda overlok ve farklı kıvrık kenar dikişi yapabilen, tül ve eşarp gibi ince kumaşlarda da işlem yapabilen çok fonksiyonlu makinelerdir. Gömlek kolu, pantolon paçası gibi dikişle kapatılmış dairesel kumaşları da overlok yapabilen cihazlardır. Kumaş kenarı ve giysi uçlarına boncuk da dikebilir. Dakikada 1000'in üzerinde dikiş yapabilirler. 

Detay

Buzdolabı Seçimi

 •  8.02.2019
 •  

Buzdolabı seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Hayatımızın içindeki olmazsa olmazlardan olan buzdolapları doğru seçim yapılarak alınırsa hayatımızı ciddi anlamda kolaylaştırır. Doğru seçimi yapabilmek için ise öncelikli olarak alacağımız buzdolabından neler beklediğimizi ve bunun karşısında karşılamaya hazır olduğumuz bütçeyi belirlememiz gerekiyor. 

 

Detay

İnternetten Beyaz Eşya Alımı

 •  9.02.2019
 •  

İnternetten alınan beyaz eşya ürünlerinin hangi yolla taşındığı oldukça önemli bir husustur. Alımı yapmadan önce nelere dikkat etmelisiniz!

İnternetten beyaz eşya alırken sonrasında mağduriyet yaşamamak için adresinize hangi yolla getirileceğine dikkat etmelisiniz. Profesyonel lojistik firmaları yerine standart kargo firmaları ile gönderim sağlanıyorsa mağduriyet yaşama ihtimaliniz çok yüksektir. Zira, beyaz eşya taşımacılığı uzmanlık getiren bir iştir. Hem organizasyonu hem de fiziki olarak taşıma tekniği normal kargolara göre farklılık gerektirir.

Detay

Elektrikli Süpürge Seçimi

 •  17.02.2019
 •  

Elektrikli süpürge seçimi nasıl yapılmalıdır?

Elektrikli süpürgeler haftanın bir kaç günü her evde kullanılan, iyiyse hayatımızı kolaylaştıran, kötüyse zorlaştıran, sıkıntı veren cihazlardır. Bu nedenle ev hanımları haklı olarak imkanlarını zorlayarak mümkün olan en iyi süpürgeye sahip olmak isterler. Burada önemli olan, bütçeyi aşmadan ihtiyaca yönelik, en doğru süpürgeyi seçmektir. Bu konuda yardımcı olacak bir yazı hazırlamaya çalıştık.

Detay

Düdüklü Tencere Seçimi

 •  2.01.2017
 •  

Düdüklü tencere seçimi nasıl yapılmalıdır? 

Her evde olan ve zaten olması gereken düdüklü tencereler özellikle ev hanımlarının sıklıkla kullandığı yardımcılardan biridir. Bu nedenle işlevsel olması çok önemlidir.

Piyasada 50 TL gibi çok düşük fiyatlara da 1500 TL gibi çok yüksek fiyatlara da düdüklü tencere bulunabilmektedir. Peki, nedir bu ürünlerin birbirinden farkı ve iyi ve kötü düdüklü tencereyi birbirinden hangi özellikler ayırır?

Detay

Çamaşır Makinesi Alacaklara Tavsiyeler

 •  9.02.2019
 •  

Çamaşır makinelerimizi hayatımızda ortalama 2 defa değiştiriyoruz. O nedenle beyaz eşya sektöründe bulunanlar dışındakiler isteklerine en uygun çamaşır makinesini seçebilmek için alım yapacaklarında detaylı bir araştırma yapmalılar. Bu araştırmayı yapmakla vakit kaybetmemeniz için size aşağıdaki kritik bilgileri sunuyoruz. 

Çamaşır makineleri genel anlamda kapasite, program ve opsiyon sayısı, garanti şartları, sessizlik ve enerji verimliliği noktalarında ayrışırlar ve fiyatları bunlara göre değişir.

Detay

Kahve Öğütücülerinin Kullanımı Hakkında

 •  2.01.2017
 •  
 
Kahve Değirmenlerine Neden İhtiyaç Duyulur, Nasıl Çalışırlar?
 
Kahvenin iyi çekilmiş olması, tat ve aromasının da iyi olmasını beraberinde getirir. Hangi kahveyi yapacaksanız ona göre, o incelikte çekim yapmalısınız. Çoğunlukla, kahve ince çekildiğinde, kahvenin hazır olma zamanı da hızlı olur. Bundan ötürü, espresso kahve yapımında kullandığımız  kahve kaynatılarak veya daldırılarak yapılan kahvelere göre çok daha ince çekilmelidir.
 
Bazı kullanımlarda (mesela drip veya süzme şeklinde kahve pişiren makinelerde) kahvenin çok fazla ince çekilmiş olması halinde, hazırlanan kahve, daha fazla kahve kullanılmış olduğundan, acı ve sert bir tada sahip olacaktır.
Bunun tam tersi durumunda, yani kahvenin fazla kalın çekilmiş olması halinde, bazı kullanımlarda, hafif ve sulu bir kahve ortaya çıkacaktır.
 
Kahvenin tam olması gereken ayarda çekilmiş olması durumunda, biraz fazla miktarda kahve kullanarak, sert, ama acı olmayan bir kahve hazırlanabilecektir.
Detay

Aynigunkargo com Güvenilir mi?

 •  8.01.2017
 •  Editör

Aynıgünkargo.com Ne Zaman Kuruldu?

Aynigunkargo.Com Ankara merkezli Ado Bilişim firmasına bağlı olarak 2010 yılında kurulmuştur. 

Sunduğu avantajlar ve diğer sitelerden farklı olan tarafları nelerdir?

Aynigunkargo.Com, Bosch markasının 3 şubeli bayisi olmasının yanı sıra, satışa sunduğu diğer ürünleri doğrudan üretici veya distribütör/ithalatçıdan tedarik etmenin ve yüksek adetli alım yapmanın verdiği fiyat avantajını tüketicilere sunmaktadır. Stoklu çalışmakta olması nedeniyle son derece hızlı teslimat gerçekleştirmektedir. (Boyutları nedeniyle stok tutulamayan bazı mobilya ve spor kategorileri ürünleri dışında)

Sitede tüketicinin sipariş öncesi öğrenmek isteyeceği önemli bilgiler olan teslim süresi, taksit seçenekleri, garanti bilgisi şeffaf bir şekilde sunulmaktadır. 

Tüketiciler mesai saatleri içinde telefon yoluyla ve mesai saatleri dışında e-mail yoluyla müşteri hizmetleri birimine kolaylıkla ulaşabilmektedir.

Detay

Yağlı Radyatörler

 •  29.12.2016
 •  Jon Doe

Yağlı Radyatörler

Teknolojinin gelişmesiyle artık çok yakan radyatörler yerini daha verimli ürünlere bıraktı. Bu nedenle yeni nesil yağl radyatörlere talep artmış durumda. Evinin tüm odalarını ısıtmak istemeyen kullanıcılar sadece bulundukları odayı radyatörle ısıtarak tasarruf sağlıyorlar. Radyatörlerin 8,9,10,11,12 dilimli versiyonları mevcut. Bunun yanı sıra eco özellikli olan modelleri de var. Ülkemizde en çok tercih edilen radyatör markaları Fakir, Delonghi, Vestel olarak sayılabilir.

Detay

Kahve Makineleri

 •  29.12.2016
 •  Hakan

DELONGHI ESPRESSO VE CAPPUCCINO MAKİNELERİ

Delonghi, özellikle yüksek basınç teknolojisini küçük ve sağlam kahve makineleri içine yerleştirebilme yeteneği sayesinde kahve makineleri konusunda dünyanın en önemli üreticilerinden biri durumuna gelmiştir. Filtre kahve makinelerinin yanı sıra yüksek estetik ve kalite seviyesindeki espresso ve cappucino makineleri yüksek talep görmekte ve kullanıcılardan çok iyi yorumlar almaktadır. Hangi Delonghi Espresso ve Cappucino makinesini almalıyım diye düşünenler için aşağıdaki karşılaştırma tablosunu hazırladık. Bu tabloda çeşitli renklerdeki Delonghi kahve makinelerinin farklı teknik özelliklerini tek bakışta inceleyebileceksiniz. Otomatik kapanma özelliği ve 15 Barlık basınç gibi ortak özelliklerinin yanında gövde malzemesi, maksimum bardak yüksekliği, çıkış gücü, su seviye göstergesi gibi bazı özelliklerde farklılaşmaktadırlar. Ayrıca ürünlerin fiyatlarını en alt kısımda inceleyebilir ve ürünlerin üzerine tıklayarak en uygun fiyatlarla satın alma işlemine geçebilirsiniz. 

Detay

Aç Kalmadan Kilo Vermenin Yolları

 •  10.01.2017
 •  Editör

Kilo vermek için mutlaka aç kalmak gerekmiyor. Bazı noktalara dikkat ederek kısa sürede istediğiniz kiloya düşebilirsiniz. Burada bir örnek yöntemi açıklıyoruz.

Her insanın günlük hareket yoğunluğuna ve metabolizmasına göre ihtiyacı olan bir kalori miktarı vardır. Bu miktarın üzerinde kalori alırsa kilo alır, altında alırsa da kilo verir. Bu nedenle öncelikli olarak her gün tükettiğimiz katı ve sıvı gıdaların yaklaşık kalori miktarlarını öğrenmekle işe başlamalıyız. 

Aşağıda hızlı bir şekilde ama aç kalmadan kilo vermenin örnek bir yöntemini açıklıyoruz. Lütfen Detay butonuna basınız.

 

Detay

Kargo teslim alırken dikkat edilmesi gerekenler

 •  14.01.2017
 •  Editör

İnternet üzerinden yapılan alışveriş hem evinizin, işyeriniz konforunda yorulmadan gerçekleştirilmesi, hem de fiziki mağazalara göre daha hesaplı olması bakımından günden güne yoğunluk kazanmakta. Ama internetten alışverişin de sorunlu tarafları yok değil maalesef. Bu sorunlardan en önemlisi alışverişin yapılacağı güvenli sitenin doğru seçilemesi. Ancak, tüketiciler bu konuda bilinçlenmeye başladığından ve güvenlik tedbirleri arttırıldığından bu sorun çözülecek gibi görünüyor. İkinci önemli sorun ise kargodan teslim alınan ürünün hasarlı çıkması ya da farklı bir ürünün gönderilmiş olması. Bu sorundan etkilenmemek için dikkat edilmesi gerekenleri burada paylaşıyoruz.

Detay

Bebeğime Keçi Sütü Vermeli Miyim?

 •  7.01.2017
 •  Editör

Özellikle yeni doğan bebekler, zayıf bünyeliler ve koroner hastalıkları bulunanlar için oldukça faydalı olan keçi sütünün kullanımı günden güne artmaktadır. İçeriğinde yüksek miktarda mineral ve protein bulunması nedeniyle bebeklere verilirken yarısı oranında suyla karışım yapılmalıdır. Keçi sütü genelde 8 aydan küçük bebekler için tavsiye edilmemektedir. Verilmeden önce mutlaka doktor onayı alınmalıdır. Ayrıca bebeğin keçi sütüne alerjisi olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Detay

Tıraş Makineleri

 •  29.12.2016
 •  Hasan

Cildinize uygun tıraş makinesini almanız son derece önemlidir. Aksi takdirde verimsiz bir tıraş deneyimi yaşayabileceğiniz gibi cildiniz de tahriş olacaktır.

- Cildiniz hassassa, her gün tıraş oluyorsanız, sakallarınız düz çıkıyorsa folyolu tıraş makinesi,

- Cildiniz sertse, çok sık tıraş olmuyorsanız, sakallarınız çeşitli yönlere doğru uzayabilirsa döner başlıkl tıraş makinesi,

- Bütçeniz kısıtlı değilse şarjlı tıraş makinesi,

- Her an her yerde tıraş olmanız gerekebiliyorsa kuru tıraş makinesi almanızı öneririz.

Detay