Yardım

YARDIM / MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Firmamızla her türlü soru ve sorununuz için aşağıdaki kanallardan iletişime geçebilirsiniz:

- info@aynigunkargo.com 

- 444 28 01 ve 312 473 28 01 (Tüm günler 09:30 - 19:30 saatleri arasında)

 

Sıkça Sorulan Sorular

Sitede satılan ürünler orijinal ve garantili midir?

Sitemizde satılmakta olan tüm ürünler orijinal ve garantilidir. Ürünlerimiz mutlaka fatura ile sevk edilmektedir. Firmamız e-fatura mükellefidir. Ayrıca firmamızın Bosch yetkili satıcısı olduğunu belirtmek isteriz.

Ürünleri teslim etme süreniz nedir?

Sitemizde satılmakta olan ürünlerin %85'lik bir oranı aynı gün kargoya verilmektedir. Mobilya, beyaz eşya, spor aletleri gibi yüksek hacimli ürünler ise tedarikçi deposundan sevk edildiklerinden dolayı farklı teslimat sürelerine sahiptir. Her ürünün teslimat süresi ürün ilanında belirtilmektedir.

Ürünü teslim alırken dikkat etmem gereken hususlar nelerdir?

Ürünü teslim alırken mutlaka kutusunu açarak bir hasar olup olmadığının kontrolünün yapılması, hasar varsa ürünün teslim alınmaması gerekmektedir. Aksi takdirde kargo firmasından hasar tazmini yapılamamaktadır.

Sitenizdeki ödeme seçenekleri nelerdir?

Sitemizden kredi kartı, banka transferi, BKM Express, PTT ödemesi yöntemleriyle alım yapabilirsiniz.

Deponuza gelip ürün satın alabilir miyim?

Depomuzdan ürün satın alabilirsiniz.

Ürünü iade etmek istiyorum. Şartları nelerdir?

Sitemizden satın almış olunan ürünlerin iadesi aşağıdaki koşulların sağlanması kaydıyla 14 gün içinde kabul edilmektedir. İade edilen siparişlerin ödeme iadesi ürünün depomuza ulaşmasını takip eden 6-7 gün içinde gerçekleşmektedir. 

- İade talebi firmamıza muhakkak yazılı olarak (mail yolu ile) yapılmalı, firmamızdan iade onayı gelmeden ürün iade gönderilmemeli, ürünün faturası ve iade ile ilgili kısa bir not eklenmelidir.

- Ürünün kendisi ve kutusunda herhangi bir hasar bulunmamalı, ürün sıfır vasfını yitirmemiş olmalıdır. Kutusu ya da kendisi hasarlı ürünler mal kabul birimimizce hiç teslim alınmayarak ya da alınıp kontrol edildikten sonra geri gönderilmektedir,

- Ürün firmamıza  kargo ücreti ödenerek gönderilmelidir. Alternatif olarak Aras Kargo ya da MNG Kargo ile Ado Bilişim Ltd. hesabından gideceğini belirterek karşı ödemeli olarak da gönderebilirsiniz. Bu durumda iadeniz kargo ücreti düşülerek yapılacaktır.

- Hasarlı geldiği öne sürülen ürünler için kargo firmasına muhakkak hasar tespit tutanağı tutturulmalı, ürün hiç teslim alınmadan geri gönderilmelidir. Unutulmamalıdır ki, ürünün eksiksiz, hasarsız teslim alındığını beyan eden kargo fişleri imzalandığında kargo firmaları sorumluluktan kurtulmakta ve sonrasında zararın tazmini mümkün olmamaktadır. 

- Firmamız tarafından yanlış gönderilen ya da ayıplı ürünlerin iadesi muhakkak Aras Kargo ya da MNG Kargo ile karşı ödemeli olarak yapılmalıdır. Başka kargo firmaları ile gönderilen iade ürünleri mal kabul birimimiz kabul edememektedir.  

- Sipariş verildikten sonra ürün teslim edilmeden iptali talep edilen siparişlerde çift taraflı kargo ücreti düşülerek ödeme iadesi yapılmaktadır. 

- Kozmetik ürünleri, kişiye özel ürünler, bilgisayar yazılımları, lisans numaralı ürünler, ömrü süreli ürünler, hijyenik ürünler, açıldığında sıfır vasfını yitiren ürünler iade kabul edilmemektedir. 

Ödeme yapmaya çalışıyorum ancak kartım hata veriyor. Nedeni ne olabilir?

Kartla yapılan ödemelerde ödemenin başarılı olarak gerçekleşmemesinin en sık nedenleri aşağıdakilerdir:

- Kartın online işlemlere kapalı olması. Bu durumda bankayla görüşülerek kartın online işlemlere açılması gerekir.

- Kartın CVV numarasının hatalı girilmesi. Kartın arka yüzündeki sağdaki 3 haneli rakam olan CVV hatalı girilirse ödeme işlemi gerçekleşmez.

- Kartın son kullanım tarihinin geçmesi.

- Kartın limitinin yetersiz olması.

- Sanal kartlarda da zaman zaman sorun çıkabilmektedir.