HAVA NEMLENDİRİCİLERİN FAYDALARI NELERDİR?
 
 
Hava nemlendiriciler, başka bir deyişle soğuk buhar üfleyiciler horlamayı azaltmalarının yanında bir çok fayda sağlamaktadır. Evlerimiz yüzde 30 ila yüzde 50 arasında bir nem oranına sahip olmalıdır. Ancak ısıtma sistemleri nem derecesini yüzde 5 ila 10'a kadar düşürebilmektedir. Aşağıda hava nemlendiricilerin faydalarını madde madde belirtmeye çalışacağız:  
 
Sağlık koruyucu
Kuru hava, soğuk algınlığına neden olan virüsler için mükemmel bir ortamdır. Kış aylarında hava nemlendiriciler solunum yolu enfeksiyonlarına  karşı çok iyi bir önleyici tedbirdir.
 
Kuru cilde iyi gelir
Hava nemlendiriciler cildn kurumasını engeller ve kuru cildi rahatlatır.
 
Ev eşyaları için faydalı
Kuru hava, duvar kağıtlarının gerilerek yerlerinden çıkmasına, mobilyalarınızın çabuk yıpranmasına neden olur. Nemlendirici cihazlar sayesinde bu sorunların önüne geçersiniz.
 
Havayı daha sıcak hissettirir
Kuru hava, nemli havadan daha serin hissettirir. Bu nedenle, nemli bir evde ısıtma için daha az para harcarsınız.
 
Statik elektriği alır
Hava kuru olduğunda, statik elektrik dikilen saçların, buruş buruş olan pantolonların, kapı koluna dokunduğunuzda oluşan elektriklenmenin başlıca sebebidir. Hava nemlendirici sayesinde bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
Ev bitkileriniz için daha sağlıklı bir ortam
Ev bitkilerinin çoğu yaşamak için nemli bir ortama ihtiyaç duyarlar. Kuru havada yaprakları kurur ve bükülürek kahverengileşir. Çok fazla su vermek bu sorunun çözümü değildir ve köklerinin çürümesine sebebiyet verir. En iyi çözüm nemlendirici sayesinde ortamı nemlendirmektir.
 
Horlamaya iyi gelir
Nemlendiriciler solunum sisteminizi de nemlendirerek horlamanın şiddeti ve sesini azaltır.
 
Burun ve boğazı rahatlatır
Nemli hava mukus kanallarını kurumadan kurtarır ve burun ve boğazdaki rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olur.
 
Elektrik şoklarını engeller
Nem, statik elektriği azaltarak bilgisayar ve elektronik cihazların etrafındaki zararlı elektrik şokların engellenmesine yardımcı olur.
 
Bebeklerin uyumalarına ve daha iyi hissetmelerine yardımcı olur
Düzenli olarak nemlendirilmiş hava, nefes alma ve uyuma konusunda zararlı etkisi olan tozu ve hava akımının kurumasını engeller. Bebekler nemlendirilmiş bir ortamda daha rahat hisseder ve daha iyi uyur.