PEŞİN FİYATINA WORLD'A 5, BONUS, MAXIMUM VE AXESS'E 4 TAKSİT!

Golden Goat (2) Keçi Sütü Bazlı Beslenme Ürünü 400gr

ÜCRETSİZ KARGO! AYNI GÜN KARGO!

5,0 (0 Yorum)

Ürün Kodu : GoldenGoat2
80,00 TL


 Listeme Ekle  Karşılaştır


BU ÜRÜN GARANTISI ALTINDADIR

Golden Goat® keçi sütü formülündeki en önemli bileşen tam yağlı taze keçi sütüdür.
Keçi sütü; protein, yağ asitleri ve daha birçok diğer gerekli besin öğesi kaynağıdır.
Keçi ve inek sütü arasındaki en önemli fark içlerinde bulunan protein ve yağ profilidir. Bir diğer fark ise sütlerin salgılanma süreçlerinde görülmektedir: Keçi sütü genellikle “apokrin” adı verilen yöntem ile salgılanırken inek sütü yalnızca “merokrin” yöntemiyle salgılanır.
 
Proteinler
 
Süt, kazein ve peynir altı suyu proteinlerinden (whey) üretilmektedir. Alfa-s1, alfa-s2, beta ve kappa - kazeini olmak üzere dört adet kazein proteini; beta-laktoglobulin ve alfa-laktalbumin olmak üzere de iki adet peynir altı suyu ana proteini bulunmaktadır.
 
İnek sütüne oranla keçi sütünde genellikle daha az alfa-s1 kazeini ve daha çok beta-kazein bulunur. Bütün keçi sütleri aynı değildir. Farklı genetik özelliğe sahip olan keçiler, ineklere benzer olarak çok yüksek seviyede alfa-s1 kazeini üretirler. Golden Goat® için keçi sütü tedarik eden çiftçiler özellikle alfa-s1 kazein seviyesi düşük keçileri seçerler.
       
 
Yağlar
 
Sütteki yağ, yaklaşık olarak 30 ayrı yağ asidinden oluşmaktadır. Keçi sütü yağında inek sütünde olduğundan iki kat daha fazla (MCFA) orta zincirli doymuş yağ asidi (kaproik C6:0, kaprilik C8:0 ve kaprik C10:0) bulunur. Orta zincirli yağ asitlerinin sindirimi, uzun doymuş yağ asitlerine oranla daha kolaydır.çiftçiler özellikle alfa-s1 kazein seviyesi düşük keçileri seçerler.      
 
 
Süt salgılama işlemi
 
Süt, meme bezi içerisinde oluştuğu zaman hücrelerin içinde küçük damlacıklar şekillenir. Protein içeren süt damlacıkları iki farklı süreçle meme hücresinden salgılanır:
 
Merokrin salgılamada süt damlacıkları, hücre zarı ile birleşerek başka hücre bileşeni kaybı yaşanmadan içindekilerin salınmasını sağlar.çiftçiler özellikle alfa-s1 kazein seviyesi düşük keçileri seçerler.
Apokrin salgılamada ise süt damlacıkları, hücre bileşenlerinin de bir kısmı ile birlikte hücreden ayrılır.
Keçi sütü daha baskın olarak apokrin salgılama yöntemi ile salgılanırken inek sütü yalnızca merokrin salgılama yöntemiyle salgılanır. Anne sütü daha baskın olarak apokrin yöntemi ile salgılanmaktadır.
 
Golden Goat 2 Keçi Sütü Beslenme Ürünü Özellikleri
 
* Bebeklerin büyüme ve beyin gelişimi içinyeterli demir alımı önemlidir. 
* Demir ve demir emilimini kolaylaştırması açısından C vitamini ile takviye edilmiştir. 
* Güçlü ve sağlıklı kemik ve diş gelişimi içinsütün içeriğinde bulunan kalsiyuma ilaveten ekstra kalsiyum ve D vitamini ile formülü güçlendirilmiştir. 
* Bebeklerin sağlıklı gelişme büyüme ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerekli diğer vitamin, mineral ve mikrobesinlerle güçlendirilmiştir. 
* Karbonhidrat içeriği sadece sütte doğal olarak bulunan laktozdur. 
* İlave şeker içermez. 
* Keçi sütünün protein yapısı sayesinde daha düşük alerjik yüke sahiptir. 
* İçeriğinde doğal olarak yüksek seviyelerde mevcut nükleotidler bebeklerin bağışıklık ve sindirim sistemlerinin gelişmesinde önemli rol oynar. 
* Hitap Ettiği Yaş Aralığı:6 ay üzeri bebekler 
* Ürünün Ağırlığı: 400gr. 
* Markanın Ait Olduğu Ülke: Yeni Zelanda 
* Üretim Yeri: Yeni Zelanda