Buzdolabı/Derin Dondurucu
 
Sitemizden Bosch markalı buzdolabı ve derin dondurucu modellerini en uygun fiyatlar, peşin fiyatına taksit seçenekleri ve sigortalı teslimat avantajlarıyla tedarik edebilirsiniz. Bosch bayiliğimiz olması nedeniyle yüksek sayıda çeşit sunmaktayız. Çeşitlerimiz, ankastre buzdolabı, buzmatik, büro tipi buzdolabı, çift kapılı statik buzdolabı, derin dondurucu, lowfrost buzdolabı, no-frost buzdolabı, no-frost çekmeceli derin dondurucu, tek kapılı entegre buzdolabı, tek kapılı statik buzdolabı olarak sıralanabilir. Ürünlerimiz doğrudan fabrika ve lojistik merkezlerinden sigortalı ve güvenli olarak müşterilerimize ulaştırılmaktadır. Ürünlerimiz Horoz, Borusan ve Ceva Lojistik ile sevk edilmekte, ortalama teslim süreleri ise ürün detaylarında belirtilmektedir. Tüm ürünlerimiz resmi üretici ve distribütör ürünü olup resmi ve standart garanti altındadır. Buzdolabı ve derin dondurucu ürünlerimiz için kurulum ücretsiz olup yetkili servis tarafından randevu ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, garanti sürelerinin uzatılması mümkündür. Kurulum esnasında servis ile görüşebilirsiniz.

 


Buzdolabı Seçiminize Yardım Edelim

Buzdolabı Seçimi

  •  8.02.2019
  •  

Buzdolabı seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Hayatımızın içindeki olmazsa olmazlardan olan buzdolapları doğru seçim yapılarak alınırsa hayatımızı ciddi anlamda kolaylaştırır. Doğru seçimi yapabilmek için ise öncelikli olarak alacağımız buzdolabından neler beklediğimizi ve bunun karşısında karşılamaya hazır olduğumuz bütçeyi belirlememiz gerekiyor.

* Seçim yapmadan önce buzdolabının konulacağı yerin ölçülerinin alınması gereklidir. Çünkü piyasada en küçüğünden en büyüğüne bir çok boyutta dolap bulunmaktadır. Yanlış ölçüde alınan bir dolabın iadesi ürünün hacmi nedeniyle sıkıntılı olacaktır. 

* İkinci olarak, ürünün dondurucu kısmının alttan mı üstten mi olmasını istediğinize karar vermelisiniz. Artık dolaplar çoğunlukla dondurucu kısmı alttan olarak üretilmektedir. Bunun nedeni, alt kısmın üst kısma göre daha az kullanılıyor olmasıdır.

* Dolabın no frost mu low frost mu olacağına karar vermek de önemlidir. No frost buzdolapları içlerindeki gaz sayesinde dolabın belli yerlerinden üfleme yaparak soğutma sağlarlar. Low frost dolaplar ise dolap duvarlarının iç kısımlarında buz oluşturarak dolap içine organik bir soğutma sağlarlar. Belirtmek gerekir ki low frost dolaplar no frostlara göre bu nedenle sağlık için daha faydalıdırlar. Ancak, ülkemizde no frost dolaplar daha fazla tercih edilirler. Fiyatları low frost dolaplara göre daha pahalı olmasına rağmen... Bunun nedeni low frost dolapların karlama yapıyor olduğu algısıdır. Ancak yeni nesil low frost buzdolapları karlama yapmazlar...

* Elektrik tüketimi de dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Elektriğin kw/h ücretini yaklaşık olarak 50 kuruş olarak hesaplayabilirsiniz. Buna göre dolabın enerji etiketinde ya da kataloğunda yazan değeri 0,5 ile çarparak yıllık elektrik tüketimini bulabilirsiniz. Örneğin 350 kw/h tüketim değeri olan bir dolap yıllık yaklaşık 175 TL elektrik tüketir. A++ ile A+++ arasında ciddi bir elektrik tüketimi farkı olmadığını belirtelim. A++ bir dolap ortalama 330 kw/h iken A+++ bir dolap yılda ortalama 250 kw/h enerji tüketir. Yani yıllık yaklaşık 40 TL bir elektrik faturası farkı yansıyacaktır.

* Buzdolabı seçimindeki bir diğer önemli husus Vita Fresh gibi tabirlerle ifade edilen, meyve, sebze ve etinizi daha uzun süre taze tutmaya yarayan sistemlerin dolapta olmasını isteyip istemediğinizdir. Bu özelliğe sahip olan dolaplar bir miktar daha yüksek ücretlidirler ancak evinizde meyve sebze bozulmasından şikayet ediyorsanız yeni dolabınızda bu özelliğin olması bir avantaj olacaktır.