Korg Microsampler Synthesizer

5,0 (0 Yorum)

Marka KORG
Ürün Kodu : CAN-elktrnk-KORG-MicroSampler
3.148,87 TL


 Listeme Ekle  Karşılaştır


BU ÜRÜN GARANTISI ALTINDADIR

Korg'un "Micro" serisine katılan performans sampler'ı microSAMPLER,kullanımı kolay full sampling özelliğini, loop sequencer ve dahili efektleri tek bir üründe birleştirir. Özel sampling metodu ile kayıt etme, sample alırken doğrudan klavyeden editleme ve haritalandırma mümkündür.
Performans için geliştirilmiştir. Geleneksel pad türü trigger sample şekilleri dışında ayrıca sample'lar çeşitli pitchlerde çalınabilip, çıkan sonuç tekrar sample haline getirlebilir. Hem Input, hem de Mic Input olması sayesinde elektronik müzik enstrümanları, CD gibi geniş yelpazede kaynak bağlanabilir. Sıfırdan sample yapılabilmesi için bir adet mikrofonu bulunmaktadır. MicroSAMPLER pil ile çalışabilir, yani herhangi bir yerde, herhangi bir zamanda sample alabilmek mümkündür. Resampling özelliği ile alınan sample efektler ile işlenip loop sequencer ile çalınabilir ve bütün bunlar tekrar yeni sample olarak kaydedilebilir. Çalarken bile sample yapabilme özelliği ile sampling performansın bir parçası haline gelmiştir.
Sampling için ONE SHOT, GATE yada LOOP yöntemlerinden biri seçilebilir. Bunlar performansın karakterini büyük ölçüde değiştirebilen yöntemlerdir. Bunlara ek olarak KEY GATE ve AUTO NEXT, tamamen iki yeni yöntem olup yaratıcı çözümler sunar. ONE SHOT; note-off gerektirmeyen davul vb. sample'lar, GATE; klavyede farklı pitchlerde çalınacak enstrüman sesleri, LOOP; davul, vokal gibi looplu cümleler, KEY GATE; aynı kaynaktan birden fazla sample alıp bunları kaynaktaki gibi farklı tuşlara göndermek, AUTO NEXT; farklı tuşlarda groove'ları ayrı ayrı sample'lar olarak yakalamak içindir.
MicroSAMPLER, onaltı ses polifoni, reverse playback, Normalize ve Truncate gibi editleme işlemleri ve pitch etkilenmeden tempoyu değiştirmeye yarayan Time Stretch özelliği ile en üst düzey sampling imkanlarını bir arada bulundurur. 48KHz, 24kHz,12kHz, minimum 6kHz'de sampling alınabilmesi CD düzeyindeki sesten Lo-Fi vintage vibe sesine kadar çeşitli kalitede ses alınabilmesini sağlar.
KAOSS PAD serileri için geliştirilmiş efekt yelpazesinden güç alarak, geleneksel delay ve chorus'tan, ring modulator ve grain shifter'a 21 efekt içerir.
USB ile bilgisayara sample gönderilip, bilgisayardan sample alınabilmektedir. Ayrıca bilgisayara WAV/AIFF datası da yüklenebilmektedir.

Özellikler
Klavye: 37 tuş (hassasiyetli mini klavye)
Banklar: 8 user bank (A-H), 1 ROM bank
Sampler:
Sampling türleri: LOOP/ONE SHOT/GATE/AUTO NEXT/KEY GATE
Sampling kaynakları: Audio girişi (MIC/LINE), Resampling
Sampling seviyeleri: 48kHz/24kHz/12kHz/6kHz
Sampling zamanı: Bank başına yaklaşık 160 saniye (48 kHz'de mono için 159.7 saniye)
Sample playback:
Polifoni: Maksimum 14 nota (stretch playback için 7 nota)
Playback sampling seviyesi: 48kHz
Pattern Sequencer:
Pattern sayısı: Bank başına 16 pattern
Maksimum nota sayısı: Bank başına yaklaşık 64,000 nota (Pattern başına maksimum 16,000 nota)
Çözünürlük: Her çeyrek ton için 96 tik
Pattern içindeki ölçü sayısı: 1-99
Kayıt yöntemi: Gerçek zamanlı kayıt
Efektler:
Yapı: Sampling sırasında 1 Master FX, master efekt yada audio-in insert efekt seçimi
Efekt türü: 21 türden seçim
Girişler:
AUDIO IN (L/MONO, R jakları- Arka panel)= Bağlantı: 1/4" phone jakı (balanssız), Maksimum giriş seviyesi: -17dBuGAIN: mak., Giriş empedansı: 7k?
AUDIO IN (MIC jakı- Ön panel)= Bağlantı: XLR jakı (balanslı), Maksimum giriş seviyesi: -40dBuGAIN: mak., Giriş empedansı: 14k?
Çıkışlar:
OUTPUT (L/MONO, R jakları)= Bağlantılar: 1/4" phone jakı (balanssız), Maksimum çıkış seviyesi: +4dBu10k? load, Çıkış empedansı: 1k?
Headphone (kulaklık) jakı= Bağlantı: 1/4" stereo phone jakı, Maksimum çıkış seviyesi: 10mW + 10mW32k? load, Çıkış empedansı: 10k?
MIDI bağlantıları: IN,OUT
USB bağlantısı: B tipi bağlantı
Ekran: LCD
Güç kaynağı: DC 9V (Veya altı adet AA boy Alkaline pil), Pil ömrü: Yaklaşık 3 saat
Boyutlar: 516 x 238 x 65mm.
Ağırlık: 1.9kg.
Cihaz dışında kutu içeriği: AC adaptör, Mikrofon, microSAMPLER Editor/Librarian yazılımı
Sistem gereksinimleri:
[Windows]
Desteklenen bilgisayar: Windows XP/Vista gereksinimlerini karşılayabilen USB portlu bir bilgisayar.
Desteklenen işletim sistemi: Microsoft Windows XP SP3 yada sonrası yada Microsoft Vista SP1 veya sonrası
[Macintosh]
Desteklenen bilgisayar: Mac OS X gereksinimlerini karşılayabilen USB portlu bir Apple Macintosh bilgisayar
Desteklenen işletim sistemi: Mac OS X 10.4 veya sonrası