BLOG

Düdüklü Tencere Seçimi

 •  2.1.2017
 •  

Düdüklü tencere seçimi nasıl yapılmalıdır? 

Her evde olan ve zaten olması gereken düdüklü tencereler özellikle ev hanımlarının sıklıkla kullandığı yardımcılardan biridir. Bu nedenle işlevsel olması çok önemlidir.

Piyasada 50 TL gibi çok düşük fiyatlara da 1500 TL gibi çok yüksek fiyatlara da düdüklü tencere bulunabilmektedir. Peki, nedir bu ürünlerin birbirinden farkı ve iyi ve kötü düdüklü tencereyi birbirinden hangi özellikler ayırır?

Detay

Bebeğime Keçi Sütü Vermeli Miyim?

 •  7.1.2017
 •  Editör

Özellikle yeni doğan bebekler, zayıf bünyeliler ve koroner hastalıkları bulunanlar için oldukça faydalı olan keçi sütünün kullanımı günden güne artmaktadır. İçeriğinde yüksek miktarda mineral ve protein bulunması nedeniyle bebeklere verilirken yarısı oranında suyla karışım yapılmalıdır. Keçi sütü genelde 8 aydan küçük bebekler için tavsiye edilmemektedir. Verilmeden önce mutlaka doktor onayı alınmalıdır. Ayrıca bebeğin keçi sütüne alerjisi olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Detay

Tıraş Makineleri

 •  29.12.2016
 •  Hasan

Cildinize uygun tıraş makinesini almanız son derece önemlidir. Aksi takdirde verimsiz bir tıraş deneyimi yaşayabileceğiniz gibi cildiniz de tahriş olacaktır.

- Cildiniz hassassa, her gün tıraş oluyorsanız, sakallarınız düz çıkıyorsa folyolu tıraş makinesi,

- Cildiniz sertse, çok sık tıraş olmuyorsanız, sakallarınız çeşitli yönlere doğru uzayabilirsa döner başlıkl tıraş makinesi,

- Bütçeniz kısıtlı değilse şarjlı tıraş makinesi,

- Her an her yerde tıraş olmanız gerekebiliyorsa kuru tıraş makinesi almanızı öneririz.

Detay

Kahve Öğütücülerinin Kullanımı Hakkında

 •  2.1.2017
 •  
 
Kahve Değirmenlerine Neden İhtiyaç Duyulur, Nasıl Çalışırlar?
 
Kahvenin iyi çekilmiş olması, tat ve aromasının da iyi olmasını beraberinde getirir. Hangi kahveyi yapacaksanız ona göre, o incelikte çekim yapmalısınız. Çoğunlukla, kahve ince çekildiğinde, kahvenin hazır olma zamanı da hızlı olur. Bundan ötürü, espresso kahve yapımında kullandığımız  kahve kaynatılarak veya daldırılarak yapılan kahvelere göre çok daha ince çekilmelidir.
 
Bazı kullanımlarda (mesela drip veya süzme şeklinde kahve pişiren makinelerde) kahvenin çok fazla ince çekilmiş olması halinde, hazırlanan kahve, daha fazla kahve kullanılmış olduğundan, acı ve sert bir tada sahip olacaktır.
Bunun tam tersi durumunda, yani kahvenin fazla kalın çekilmiş olması halinde, bazı kullanımlarda, hafif ve sulu bir kahve ortaya çıkacaktır.
 
Kahvenin tam olması gereken ayarda çekilmiş olması durumunda, biraz fazla miktarda kahve kullanarak, sert, ama acı olmayan bir kahve hazırlanabilecektir.
Detay

Fakir Egg Master Yumurta Pişirici

 •  7.1.2017
 •  

Elektrikli yumurta haşlayıcılar, genelde her evde her gün tüketilen gıdalardan olan yumurtanın istenilen kıvamda, su ve enerji israfı yapmadan hazırlanması için oldukça etkilidirler. Fakir Egg Master piyasada olan bu tür ürünlerden en başarılı olanlarından biri olarak dikkati çekiyor. Özellikle kullanıcı dostu özellikleri, 8 yumurtayı birden pişirebilmesi, fazla yer kaplamayan, şık tasarımı öne çıkan özellikleri.

Detay

Aynigunkargo com Güvenilir mi?

 •  8.1.2017
 •  Editör

Aynıgünkargo.com Ne Zaman Kuruldu?

Aynigunkargo.Com Ankara merkezli Ado Bilişim firmasına bağlı olarak 2010 yılında kurulmuştur. 

Sunduğu avantajlar ve diğer sitelerden farklı olan tarafları nelerdir?

Aynigunkargo.Com ürünleri doğrudan üretici veya distribütör/ithalatçıdan tedarik etmenin ve yüksek adetli alım yapmanın verdiği fiyat avantajını tüketicilere sunmaktadır. Stoklu çalışmakta olması nedeniyle son derece hızlı teslimat gerçekleştirmektedir. (Boyutları nedeniyle stok tutulamayan bazı beyaz eşya, mobilya, spor ürünleri dışında)

Sitede tüketicinin sipariş öncesi öğrenmek isteyeceği önemli bilgiler olan teslim süresi, taksit seçenekleri, garanti bilgisi şeffaf bir şekilde sunulmaktadır. 

Tüketiciler mesai saatleri içinde telefon yoluyla ve mesai saatleri dışında e-mail yoluyla müşteri hizmetleri birimine kolaylıkla ulaşabilmektedir.

Detay

Yağlı Radyatörler

 •  29.12.2016
 •  Jon Doe

Yağlı Radyatörler

Teknolojinin gelişmesiyle artık çok yakan radyatörler yerini daha verimli ürünlere bıraktı. Bu nedenle yeni nesil yağl radyatörlere talep artmış durumda. Evinin tüm odalarını ısıtmak istemeyen kullanıcılar sadece bulundukları odayı radyatörle ısıtarak tasarruf sağlıyorlar. Radyatörlerin 8,9,10,11,12 dilimli versiyonları mevcut. Bunun yanı sıra eco özellikli olan modelleri de var. Ülkemizde en çok tercih edilen radyatör markaları Fakir, Delonghi, Vestel olarak sayılabilir.

Detay

Kahve Makineleri

 •  29.12.2016
 •  Hakan

DELONGHI ESPRESSO VE CAPPUCCINO MAKİNELERİ

Delonghi, özellikle yüksek basınç teknolojisini küçük ve sağlam kahve makineleri içine yerleştirebilme yeteneği sayesinde kahve makineleri konusunda dünyanın en önemli üreticilerinden biri durumuna gelmiştir. Filtre kahve makinelerinin yanı sıra yüksek estetik ve kalite seviyesindeki espresso ve cappucino makineleri yüksek talep görmekte ve kullanıcılardan çok iyi yorumlar almaktadır. Hangi Delonghi Espresso ve Cappucino makinesini almalıyım diye düşünenler için aşağıdaki karşılaştırma tablosunu hazırladık. Bu tabloda çeşitli renklerdeki Delonghi kahve makinelerinin farklı teknik özelliklerini tek bakışta inceleyebileceksiniz. Otomatik kapanma özelliği ve 15 Barlık basınç gibi ortak özelliklerinin yanında gövde malzemesi, maksimum bardak yüksekliği, çıkış gücü, su seviye göstergesi gibi bazı özelliklerde farklılaşmaktadırlar. Ayrıca ürünlerin fiyatlarını en alt kısımda inceleyebilir ve ürünlerin üzerine tıklayarak en uygun fiyatlarla satın alma işlemine geçebilirsiniz. 

Detay

Aç Kalmadan Kilo Vermenin Yolları

 •  10.1.2017
 •  Editör

Kilo vermek için mutlaka aç kalmak gerekmiyor. Bazı noktalara dikkat ederek kısa sürede istediğiniz kiloya düşebilirsiniz. Burada bir örnek yöntemi açıklıyoruz.

Her insanın günlük hareket yoğunluğuna ve metabolizmasına göre ihtiyacı olan bir kalori miktarı vardır. Bu miktarın üzerinde kalori alırsa kilo alır, altında alırsa da kilo verir. Bu nedenle öncelikli olarak her gün tükettiğimiz katı ve sıvı gıdaların yaklaşık kalori miktarlarını öğrenmekle işe başlamalıyız. 

Aşağıda hızlı bir şekilde ama aç kalmadan kilo vermenin örnek bir yöntemini açıklıyoruz. Lütfen Detay butonuna basınız.

 

Detay

Kargo teslim alırken dikkat edilmesi gerekenler

 •  14.1.2017
 •  Editör

İnternet üzerinden yapılan alışveriş hem evinizin, işyeriniz konforunda yorulmadan gerçekleştirilmesi, hem de fiziki mağazalara göre daha hesaplı olması bakımından günden güne yoğunluk kazanmakta. Ama internetten alışverişin de sorunlu tarafları yok değil maalesef. Bu sorunlardan en önemlisi alışverişin yapılacağı güvenli sitenin doğru seçilemesi. Ancak, tüketiciler bu konuda bilinçlenmeye başladığından ve güvenlik tedbirleri arttırıldığından bu sorun çözülecek gibi görünüyor. İkinci önemli sorun ise kargodan teslim alınan ürünün hasarlı çıkması ya da farklı bir ürünün gönderilmiş olması. Bu sorundan etkilenmemek için dikkat edilmesi gerekenleri burada paylaşıyoruz.

Detay

İmplant ve Diş Sağlığı Konusunda Faydalı Bilgiler

 •  6.9.2017
 •  

Her türlü müdahaleye rağmen kurtulamayan dişler için hekimlerin genel olarak 2 önerisi olur: köprü, implant.

Köprü yöntemi kaybedilen dişin her iki yanındaki dişlerin küçültülmesi ve kaybedilen dişe yüklenen yükün bu iki dişe aktarılmasına dayandığı için bu sağlıklı 2 dişin de kaybına sebebiyet vermesi nedeniyle ucuz ama tavsiye edilmeyen bir yöntemdir. 

İmplant yönteminde ise kaybedilen dişin yerine kök vazifesi gören, insan vücuduyla uyumlu, çivi diye tabir edilen bir cisim monte edilir. Onun üzerine ise kaplama bir diş takılarak hem uzun ömürlü hem de konforlu bir çözüm sağlanır.

Detay