Yardım

Yardım Konuları / Sipariş / Kargo İşlemleri / Teslimat Bilgisi
 • Aldığım ürünün teslimat süresi?

  Normal şartlar altında, "aynı gün kargo" ibareli ürünler 24 saat içinde; ortalama teslimat süresi belirtilen ürünler ise belirtilen süreler içinde, ürün kargoya verildikten sonra 1-2 gün içinde teslim edilir. (Bulunduğunuz il ve ilçeye göre teslim süreleri değişebilir). Eğer ürün tedarik sürecinde herhangi bir sorun yaşanırsa, müşteri hizmetleri temsilcilerimiz telefon ya da e-posta yoluyla sizi bu durum hakkında bilgilendirir.


 • "Tedarik Sürecinde" ibaresi ne anlama gelir?

  Sipariş verdiğiniz ürün stoklarımızda varsa işlemleri normal şartlarda hemen yapılır. Faturanız düzenlenir ve ürün paketlenerek kargoya verilir. Siparişinizde birden çok ürün olması durumunda, ilk sipariş verilen üründen başlayarak, stoklarımızda olanların rezervasyonları yapılır. Stoklarımızda henüz bulunmayan siparişleriniz için ise tedarik süreci başlar. (Bu durumda, sipariş ettiğiniz ürünün karşısında “Tedarik Sürecinde” yazısını görürsünüz.) İlgili tedarikçimize geçilen talepler takip edilir ve siparişlerinizin en kısa sürede stoklarımızda yer alması sağlanır.

 • Kısmi teslimat nedir?

  Satış sonrası en önemli hedefimiz, siparişlerinizin ürün sayfalarımızda belirtilen ortalama tedarik süreci içinde kargoya teslim edilmesidir. Bazı ürünlerde bu süre, ürünün özelliğine ve tedarikçiye göre farklılık gösterebilir. Böyle bir durumda, ürün bilgilerinde gecikme süresi belirtilir. Tedarik süreci uzayan ürünler nedeniyle mağdur olmamanız için, stoklarımızda gönderime hazır olan ürünler bekletilmeden kargoya verilir. Bu uygulamaya “kısmi teslimat” denir. Kısmi teslimatta kargo ücretsizdir.

 • Adresime yakın kargo şirketi yok, siparişimi nasıl teslim alacağım?

  Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları (MNG Kargo ve Aras Kargo) genelde Türkiye’nin

  her yerine ürün teslimi yapmaktadır. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi yoksa, orası “mobil bölge” kapsamında değerlendirilir ve haftanın belli günlerinde ürün teslimi yapılır.

   

 • Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım?

  Aynigunkargo.com’dan aldığınız ürünler kargoya teslim edildiğinde, sistemimizde kayıtlı e-posta adresinize siparişinizle ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilir. Bu bilgilendirme yardımıyla ürün ya da ürünlerinizin kargoya ne zaman teslim edildiğini öğrenebilirsiniz.Ayrıca “Siparişlerim” başlıkları altından bu bilgiye hemen ulaşabilirsiniz.

 • Faturam koli dışında görünecek mi?

  Mali zorunluluklar nedeniyle her türlü ürünün faturası okunaklı bir biçimde kolinin dış yüzeyinde, içinde yer alan ürünleri belirtecek şekilde sergilenir.

 • Faturam bana ayrıca gönderilecek mi?

  Siparişinizin oluşturulması aşamasında faturanızın gönderim şekliyle ilgili size iki seçenek sunulur:

   

  1) Faturam siparişimle birlikte gönderilsin

   

  2) Faturam, fatura adresime postayla ayrıca gönderilsin.

   

  İkinci seçeneği tercih etmeniz durumunda, siparişiniz teslimat adresine sevk irsaliyesiyle gönderilir. Faturanız ise; fatura adresinize postayla gönderilir.

 • Faturam mail olarak gönderilebilir mi?

  Faturalarınızı kaybetmeniz halinde bizle temasa geçerek fatura örneğini mail atmamızı talep edebilirsiniz.

 • Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi. Ne yapmalıyım?

  Her sipariş, faturasıyla birlikte kargoya verilir. Resmi faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşet içinde size ulaştırılır. Eğer doğrudan tedarikçi firmalardan gönderilen ürünler sipariş ettiyseniz, bu ürünler size sadece sevk irsaliyesiyle ulaşacaktır. Teslimat sonrasında siparişinize ait faturanız tarafımızdan adresinize ayrıca gönderilir.

 • KKTC'ye gönderim yapıyor musunuz?

  KKTC siparişleri gümrük işlemleri bakımından sorunlar teşkil edebilmesi nedeniyle maalesef gönderim yapılamamaktadır. Ancak toplu siparişleriniz için firmamızla temasa geçebilirsiniz.

 • Teslimat sırasında nelere dikkat etmeliyim?

  Aynigunkargo.com’dan verdiğiniz siparişler adresinize teslim edildiğinde, kargo teslim fişini imzalamadan önce kargo paketini açıp kontrol etmenizi öneririz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık varsa ya da ürünler hasar görmüş, deforme olmuşsa lütfen kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatıp bu konuda bizimle iletişime geçin.

   

  Kurulumu yetkili servislerce yapılacak olan beyaz eşya vb büyük ürün siparişlerinde kargo paketini açmamanız daha doğru olur. Yetkili servisin kurulumundan sonra bir sorun ortaya çıkarsa, servis raporu hazırlatmanızı ve bize bildirmenizi rica ederiz. Sorununuzu en kısa sürede çözeceğimizden emin olabilirsiniz.

 • Kargom yanlış adrese gidiyor, ne yapabilirim?

  Siparişiniz kargoya verildiğinde teslimat adresiniz hiçbir değişiklik yapılmadan otomatik olarak kargo firmasının sistemine aktarılır ve gönderi işlemi bu doğrultuda devam eder. Teslimat şubeleri, kargo firması tarafından adresinize bağlı bulunan şubeye çıkarılır. Dolayısıyla ürünün teslimat için hangi şubeye verileceği Aynigunkargo.com’a bağlı bir seçim değildir.

   

  Kargonuz eğer yanlış adrese ya da şubeye gönderilmişse, bize e-posta yoluyla bilgi verdiğiniz takdirde kargo firması tarafımızca bilgilendirilir ve yönlendirme işlemleri en kısa sürede yapılır.

 • Kargo teslimat adresinde beni bulamazsa ne olur?

  Birlikte çalıştığımız kargo firmaları eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonları bulunur. Kargo şubesi kolinizi 3 gün boyunca bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgiler doğrultusunda ulaşabilir ve teslimatla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 • Teslimat adresimi değiştirebilir miyim?

  Teslimat adresi değişikliğini, siparişinizin tamamı tedarik sürecindeyken bize e-postayla bildirebilirsiniz. Ancak siparişinizdeki bir ya da birkaç ürün daha önceden kargoya verildiyse (kısmi teslimat), önceden belirlediğiniz teslimat adresi kargo firmasına online olarak aktarıldığı ve tek sipariş için yapılan her kargo çıkışında aynı teslimat adresi kullanıldığı için sistem üzerinden yapılacak adres değişikliği kargo firmasının sistemine hemen yansımaz.

   

  Kısmi teslimat sonrası kalan ürünleriniz kargoya verildikten sonra size göndereceğimiz e-posta bilgisi doğrultusunda teslimat adresi değişikliğinizi bize ya da kargo şubenize iletebilirsiniz.

 • Siparişim darbeli, kırık geldi. Ne yapmalıyım?

  Satışa sunduğumuz tüm ürünler, tedarikçi firmadan alınırken ve kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçer. Dolayısıyla, hiçbir ürünün hasarlı olarak gönderilme olasılığı yoktur. 

   

  Böyle bir durumda süreç şöyle işler:

   

  Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatın.

   

  • Hasar Tespit Tutanağı hazırlanırken kargo görevlisinin tutanağa yazdığı açıklamalara dikkat edin. Örneğin; “Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.” gibi bir açıklama, ürünün taşınma sırasında zarar görmediği şeklinde yorumlanır ve değişim talebiniz sırasında sorun yaşamanıza neden olur.

   

  • Hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için görevliyi uyarın.

  “Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır.

   

  • Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlamalarını istemeniz gerekir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin.

   

  • Sitemizden sipariş verdiğiniz ürün beyaz eşya ise; doğrudan yetkili servisiyle iletişime geçip hasar raporu alabilirsiniz. Yetkili servis bu konuda size gerekli yönlendirmeyi yapar.

   

  • Hasar Tespit Tutanağı’yla birlikte hasarlı ürünü Aynigunkargo.com’a gönderdiğinizde*

  ürün değişimi işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.


  *Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo firmasıyla geri gönderin.

 • Aldığım ürünün paket içeriği eksik çıktı, ne yapmalıyım?

  Aynigunkargo.com’da satışa sunulan ürünler, tedarikçi firmalardan orijinal kutularında gelir ve hiç açılmadan paketleme yapılarak kargoya teslim edilir. Ürünlerin sevkiyatında yaşanabilecek olası sorunlara karşı kargo paketleri üzerine yapıştırdığımız etiketlerde bir uyarı yazısı göreceksiniz. Bu uyarıda, teslimat sırasında kargo görevlisi yanınızdayken ürünü açıp kontrol etmeniz gerektiği hatırlatılmaktadır. Yapacağınız kontrol sonucunda ürün paket içeriğinde bir eksik ya da hata olduğu takdirde, kargo görevlisine “Durum Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekir. Bu işlemin ardından dilerseniz ürünü teslim alabilir, sadece tutanakla birlikte bize başvuruda bulunabilirsiniz.

   

  Paket içeriğindeki eksik ya da hatayı olduğunu teslimat sonrasında fark ederseniz, tutanak olmadan da Aynigunkargo.com’a başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için iletişim sayfamızda formlar kısmında bulunan “Arıza/İade/Değişim” ikonunu tıklayarak ilgili formu doldurunuz. Böyle bir durumda, konuyla ilgili gerekli kayıtlar alınıp işlemleriniz hemen başlatılır. Siparişinizdeki eksik parça hakkında kategori departmanı ve tedarikçi firmayla iletişime geçilir. Kayıt altına alınan eksik parça firmadan temin edilir ve adresinize teslim edilmek üzere kargoya verilir.

 • Faturamdaki ürünle bana gelen ürün farklı, ne yapmalıyım?

  Stok kodlamasında yaşanan bir hata nedeniyle farklı bir ürün gönderilmişse öncelikle sizden özür dileriz. Değişim işleminin yapılabilmesi için söz konusu ürünü lütfen aşağıdaki şekilde Aynigunkargo.com’a gönderin. Ürün elimize ulaştığında gerekli işlemler yapılacak ve sorun

   

  http://www.aynigunkargo.com linkinden kayıt yaptırın.

  • Başvuru formu arıza-iade departmanımıza ulaşınca kısa süre içinde gerekli kontroller yapılır ve size e-posta yoluyla bilgi verilir.

   

  • Gönderim işleminizin kabul edilmesi* durumunda, kargo gönderi numaranız size yine e-posta yoluyla ulaştırılır.

   

  • Kargo gönderi numaranızı kullanarak söz konusu ürünü Aras ya da MNG Kargo’yla karşı ödemeli olarak Ado Bilişim - Osman Temiz Mah. 1026. Cad. 48/10 Dikmen, Çankaya, Ankara adresine gönderin. Ürün üreticiden gelen bir ürün ise ürünün geri gönderimini yapmadan mutlaka bizden onay alınız. Zira ürünün bize değil, tedarikçi firmaya, tedarikçi firmanın anlaşmalı kargo firmasıyla gönderilmesi gerekecektir.

   

  *Başvuru formunun onaylanması, ürünün Aynigunkargo.com’a gönderilmesi için verilen onaydır.

  Ürünün arıza/değişim veya iade işleminin onaylandığı anlamına gelmez. Ürünle ilgili işlemler, ürün Aynigunkargo.com’a ulaştıktan sonra kayıt altına alındığında başlar; yetkili departmanların incelemelerinden sonra talebin uygunluğu kontrol edilerek tamamlanır.


Bu sitenin e ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.