Yardım

Yardım Konuları / Sipariş / Kargo İşlemleri / Siparişin Takibi
 • Siparişin fraud kontrol sürecinde beklemesi ne anlama gelir?

  Aynigunkargo.com’dan geçilen siparişlerde, kredi kartı güvenliğinin sağlanması için 3D şifreli ödeme sistemi kullanılmaktadır. Ancak yine de bazı durumlarda güvenlik birimimiz kartla yapılan ödemenin kontrolünü yapma isteyebilirler. Kontrol ve onay süreci aşağıdaki şekilde işler:

   

  • Bankaların kredi kartları güvenlik departmanı, sitemizin güvenlik biriminin talebin üzerine bankada kayıtlı kişisel bilgilerinizde belirtilen sabit telefon numaralarından kart sahibine ulaşarak sipariş onayı alır ve sitemiz yetkililerine iletir.

   

  Sipariş onayı alındığında, siparişiniz hemen işleme alınır.

   

  Siparişiniz 2-3 günü aşan sürede onaylanmamışsa, bankanız, sisteminde kayıtlı olan sabit telefon numarasından sizi aramış fakat ulaşamamış anlamına gelir.

   

  Böyle bir durum olması halinde firma yetkililerimiz sipariş sahibiyle temasa geçerek bankasını arayarak kişisel bilgilerini güncellemesini ve kredi kartı güvenlik departmanına kendisine en kısa sürede ulaşabilecekleri sabit bir telefon numarası vermenizi önerebilir.

   

  • Sipariş sahibi kişisel bilgilerini güncelledikten sonra sipariş onayı alınacak ve süreç başlatılacaktır.

 • Sipariş ödemesinin tek çekim ya da taksitle yapılması ne şekilde olur?

  Kartla yapılan ödemelerde ekranda tek çekim ya da taksitli ödeme yapma seçeneği sizin elinizdedir. Ödeme seçeneklerini değiştirme imkanımız bulunmamaktadır. 


 • Siparişinizi vermeniz sonrasında ürün fiyatı düşerse?

  Sitemizdeki ürünlerin fiyatlarını her zaman tüketicinin lehine olabilecek şekilde düzenlemekteyiz. Üretici ve distribütör firmalardan almış olduğumuz indirimleri sizlere yansıtmaktayız. Zaman zaman tedarikçi firmalarımız ürünlerde kampanya yapmaktadırlar ve biz de bunu sizlere kampanya ve indirim şeklinde yansıtmaktayız. Bu nedenle zaman zaman bazı ürünlerin fiyatlarında düşüş olabilir.  

   

  Almış olduğunuz bir üründe indirim meydana gelirse müşteri hizmetleri ekibimizle temasa geçerek sonraki siparişlerinizde kullanılmak üzere indirim kuponu talep edebilirsiniz. Ekibimiz konuyu değerlendirerek size bilgi verecektir. 


 • Onaylanmayan Sipariş

  Aynigunkargo.com ya da bankanız, gerek görmesi halinde sipariş onayı için kayıtlı olan telefon numarasından kredi kartı sahibine ulaşmaya çalışır.

   

  Telefon numarasına ulaşılamaması halinde kredi kartı sahibinin güvenliği açısından sipariş iptal edilebilir. Sipariş iptaliyle ilgili olarak sipariş sahibine e-posta yoluyla bilgi gönderilir. Sitemizde kart sahiplerinin güvenliği önceliklidir!


Bu sitenin e ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.