Yardım

Yardım Konuları / Ödeme / Ödeme İadesi
 • Siparişimin iptal edildiği bana nasıl bildirilecek?

  Siparişlerinizi müşteri hizmetleri ekibimizle temasa geçerek iptal edebilirsiniz. İptal edilen siparişleriniz sayfada “Sipariş İptal” durumunda görünür. İptal işlemi neticesinde yapmış olduğunuz ödeme tutarı online olarak kredi kartınıza iade edilir. Ödemelerin kartınıza dönmesi bankanızın hızına bağlı olarak 2-3 gün içinde gerçekleşmektedir.

   

  Havale / EFT ya da PTT Posta Çekiyle yapılan ödemelerde ise iptal işlemi öncesinde sizden IBAN numarası talep edilerek bu numaraya online ödeme işlemi yapılır.  Ödemenizin yapıldığında tarafınıza e-posta yoluyla bilgi verilir.

 • Siparişin iade alınma süreci ve para iadesini şekli

  Bize iade talebinizi takiben gönderdiğiniz ürünler mal kabul birimize ulaştıktan sonra kontrolü yapılarak onaylanması halinde yaptığınız ödeme tutarı kredi kartı hesabınıza online olarak geri gönderilir. Ödeme işlemi sonrasında size e-posta yoluyla bilgi verilir.

 • Ödeme iadesi nasıl ve ne zaman ulaşır?

  Ürün iadesi ya da iptali sonrasında ödediğiniz tutar kredi kartınıza online olarak iade edilir. Ödeme işlemi sonrasında tarafınıza e-posta yoluyla bilgi verilir. Ödeme iadesinin kartınıza ulaşma süresi bankanıza göre değişkenlik göstermekle beraber ortalama 2-3 gün içinde gerçekleşir.

   

   

  Ödemenizi kredi kartıyla taksitlendirme yöntemiyle yaptıysanız tutarın tamamı kredi kartınızın bankasına tek seferde iade edilir. Banka, bu tutarı kartınıza her ay taksit tutarı kadar yansıtır ve çeker (ekstreye artı ve eksi olarak yansıtır ). Bu işlem taksit sayısı kadar ay boyunca devam eder  Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit ödemişseniz en son 1 ve 2 . taksidi hesabınıza yatırır ancak diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları  hem yatırıp hem de çekmeyip sadece ekstreye artı taksit tutarı kadar meblağ yatırır.

  Bu tutarları her ayın kredi kartı ekstrenizde artı bakiye olarak görebilirsiniz.


  Siparişinizin ödemesini Havale/EFT ya da PTT yoluyla yaptıysanız, iade onayından sonra tarafınızdan IBAN bilgileriniz istenir ve iadeniz en kısa sürede bildirdiğiniz hesaba yapılır.


 • Kredi kartınızdan fazla para çekildiğini düşünüyorsanız

  Siparişinizin ödemesini yaptığınız esnada bağlantı sorunları nedeniyle kredi kartınızdan fazla tutar çekildiyse bize canlı destek, e-posta ya da telefonla ulaşarak işlem tarihini ve işlem tutarını iletebilirsiniz. Bu bilgiler ilgili birimimize hemen iletilir ve fazla çekim tespit edilerek kredi kartınıza ödeme iadesi gerçekleştirilir.

 • Yapılan ödeme iadesi hesabımda görünmüyor.

  Ödeme iadeniz alışverişinizde kullanmış olduğunuz kredi kartı veya bize iletmiş olduğunuz banka hesabınıza iadenizin onayını takiben hızlıca yapılmaktadır.

   

  İade işlemi Aynigunkargo tarafından bankanıza yapıldığında sistemde kayıtlı olan e-mail adresinize banka işlem detaylarını gösteren bir dekont gönderilmektedir. Bu dekont e-posta hesabınıza ulaştıysa ödemeniz Aynigunkargo tarafından muhakkak yapılmış anlamına gelir.

   

  İade işleminin banka veya kart hesabınıza ulaşma süresi bankanızın hızına göre değişmektedir. Havale ve EFT ile yapılan ödemeler maksimum 1 saat içinde hesabınza ulaşırken kartla yapılan iadelerin ulaşma süresi 2-3 günü bulabilmektedir.

   

  Bu süre geçmesine rağmen hesabınızda iade tutarını göremiyorsanız, dekonttaki bilgilerle bankanıza başvurunuz.

   Bu sitenin e ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.