Yardım

Yardım Konuları / Ödeme / Güvenli Ödeme
 • Kredi kartıyla güvenli alışveriş yapabilir miyim?

  Aynigunkargo.com, kredi kartıyla ödeme yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için en son teknolojiyi kullanmaktadır. Kişisel bilgilerinizi girdiğiniz sayfalarda tarayıcınızında yeşil bir anahtar vardır. Bu anahtar, o sayfalarda girdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görüntülünemeyeceğini, alınamayacağını gösterir. Ayrıca, sitemizde SSL gibi yüksek güvenlik standartları geçerlidir. Hala bir çok sitede bulunmayan 3D Secure servisi sayesinde güvenliğinizi riske atmadan, şifreyle sitemizde özgürce alışveriş yapabilirsiniz.

 • Kredi kartı alışverişinizde fraud kontrolü gerekli mi?

  Aynigunkargo.com kişisel bilgilerinizin güvenliğine büyük önem vermektedir. Bu nedenle kredi kartıyla yapılan alışverişlerde zaman zaman bankadan sözlü olarak sipariş teyidi istenebilir. Bu durumda bankanız, sistemde kayıtlı bilgilerinizden size ulaşır ve telefonda sipariş teyidi alır. Bu nedenle bankanızda kayıtlı olan kişisel bilgilerinizi her zaman güncel tutmanız çok önemlidir. Güvenlik kontrolü nedeniyle telefonunuza ulaşılamazsa siparişinizin iptali söz konusu olabilir. Aynigunkargo.com’a üye olurken verdiğiniz telefon numarası sürekli ulaşılabilir olmalıdır. Çünkü siparişinizle ilgili bilgilendirmeler ve ürün teslimiyle ilgili olarak e-posta adresiniz ve telefon numaranız kullanılır.

 • 3D Secure hakkında

  3D Secure, online alışverişin güvenliğini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. Özetle, online alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemidir. Visa için “Verified by Visa”, MasterCard için “SecureCode” adı verilir.

 • 3D Secure sisteminin yüksek güvenliği

  3D Secure metoduyla yapılan alışverişin onaylanabilmesi için, kart sahibinin yapılan işlemi, banka tarafından kendine gönderilen ödeme şifresiyle teyit etmesi gerekir. Kredi kartı numaranız başkaları tarafından ele geçirilmiş olsa dahi, siparişe özel şifreniz sadece size gönderildiğinden güvenli online alışveriş yaparsınız.

 • 3D Secure sisteminin Aynigunkargo.com’da işleyişi

  Aynigunkargo.com’dan yapacağınız alışverişlerde 3D Secure’la ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.


  Güvenliğiniz için, sitemizde “Şifreyle Onayla (3D Secure)”  sistemi dışında kartla bir ödeme gerçekleştirilemez.


  Kredi kartınızın 3D şifreli ödemeye tanımlı hale gelebilmesi için, bankada kayıtlı cep telefonu bilgilerinizin güncel olması gereklidir.


  • 3D Secure sistemiyle gerçekleştireceğiniz ödeme işlemlerinde kart bilgilerinizi girmenizden sonra açılan ekran, bankanızın özel şifre girme ekranıdır. Şifre bilgilerinizi bu ekrana girmenizin amacı, alışveriş güvenliğinizi sağlamaktır.


  Kredi kartınızın 3D tanımını önceden yapmadıysanız, ilk 3D işleminizde banka ekranlarında kaydınız gerçekleşir ve kartınız 3D işlem için hazır hale gelir.


  • 3D Secure’la onaylamada ya da banka tanımlama ekranında sorun yaşıyorsanız, müşteri hizmetleri ekibimizle temasa geçerek yardım alabilirsiniz. Sorunların bir çoğu telefona gelen şifrenin doğru girilmemesinden kaynaklanmaktadır.


  Kartınız 3D sistemine tanımlıysa, çoğunlukla internet üzerinden yaptığınız alışveriş sonrasında ödeme işlemi bankanızda kayıtlı olan cep telefonu numaranıza kısa mesajla gönderilir. Bu sayede, kredi kartınızın kötü niyetli kişilerce kullanılması durumunda bilgi sahibi olur ve olası bir mağduriyeti engellersiniz.


  3D Secure sistemiyle yaptığınız ödemelerde işlemi telefonunuza gelen şifreyle teyit ettiğiniz için, siparişiniz genelde güvenlik sürecinde beklemez ve en kısa sürede işleme alınır.

 • 3D Secure şifresini tanımlama

  İş Bankası Kredi Kartınızın 3D Secure sistemine uyumlu olmaması halinde, şifre sayfası açılıp otomatik olarak kapanır. Güvenliğiniz için 3D Secure sistemine tanımlı bir kredi kartı kullanmanız gerekmektedir. 3D Secure sistemine tanımlı bir kredi kartıyla yapacağınız ilk işlemde, sistem sizi onaylama sayfasında banka şifre tanımlama sayfasına aktarır. Bu sayfada şifrenizi tanımlaması yapmanızdan sonra 3D Secure sistemiyle internet üzerinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.


Bu sitenin e ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.