Vox Jsds-Satchurator Distortion

5,0 (0 Yorum)

Marka VOX
Ürün Kodu : CAN-elktrnk-VOX-JSDS-SATCHURATOR
867,12 TL


 Listeme Ekle  Karşılaştır


BU ÜRÜN GARANTISI ALTINDADIR

VOX, Joe SATRIANI'nin on yıllardır çığır açmış canlı ve stüdyo performanslarının oluşturduğu bilgi birikiminden yola çıkarak tasarladığı gitar tonlama ilmindeki büyük buluşunu iftaharla sunar – Satchurator distorsiyon pedalı. Tamamen Satriani'nin teknik talep ve şartnamelerine sadık kalınarak tasarlanmıştır. Satchurator Satriani'nin imzası haline gelmiş gitar tonunu üretir ve daha önce hiçbir distorsiyon pedalında kullanılmamış yeni özellik ve gelişimleri beraberinde sunar.


Neredeyse bir tam yıl süren zahmetli deneylerin ve canlı sahne testlerinin ardından, Satriani ve VOX araştırma ve geliştirme takımı, günümüz pedallarında en iyi distorsiyon tonunu elde etmenin sırlarını keşfettiler. Satchurator çok yüksek çıkış seviyelerine sahip olmasına karşın diğer modern distorsiyon pedallarına göre çok daha az gürültülü ve daha ahenkli bir tona sahip.


Ayrıca hafif kırılmış blues tonlarından tutun da klasik rock ve metal tonlarına kadar ayrım yapmadan tüm stillerde, kullanan gitaristin pena ataklarını ve gitarın tonunu muhafaza eder. Sonuç olarak, herkesin peşinde olduğu klasik ve modern sesleri, güçlü, çok yönlü ve son derece müzikal, profesyonel kalitede bir pedal.


Satriani “Satchurator şimdiye kadar çaldığım çok yönlü kullanabilirliğe sahip en müzikal, en dinamik, distorsiyon pedalı” diyor. “ Bu küçük kırmızı kutu bir ton jeneratörü. Aslında gerçekleşebileceğine hiç ihtimal vermiyordum ama VOX takımı taleplerimden hiç ödün vermeden ve tasarımda yeni icatlar ekleyerek, tam olarak sahnede olduğu kadar stüdyoda da ihtiyacım olanı sağladılar: dokunuşuma tepki veren ve tüm gitar/pedal/ampli konfigürayonlarından daha büyük, daha doğal ve armonik olarak daha zengin ton üreten bir distorsiyon pedalı.
 
Satchurator ÖZELLİKLERİ


. Tamamıyla Joe Satriani'nin gözetiminde tasarlanmış analog distorsiyon pedalı
Çıkış, Ton ve Ses için kontrol düğmeleri
. “More” adlı çıkış arttırıcı anahtar bir pedalda iki ayrı ayakla tetiklenebilen pedal sesine sahip olmanızı sağlar. Bu çıkış arttırıcı, 'gain' düğmesi düşük seviyede tutulduğunda dramatik seviyelerde yüksek etkiye sahip olup, 'gain' düğmesi maksimuma getirildiğinde ise hafif solo efekti yaratılır.
. Pedallarınızın diziliminde Satchurator'dan önce yüksek çıkışlı pedallar (modern wah pedalları gibi) kullanabilmenizi sağlamak için 'Pad' anahtarı giriş seviyesini düşürmeğe yarar. Anahtar yukarı konumda iken yastıklama açık konumdadır. Anahtar aşağı konumdayken yastıklama kapalı ve tam sürüm Satchurator etkisi aktiftir.
. Yüksek çıkış, düşük gürültü özelliği klasik ve modern distorsiyon efekti sağlar.
. Dinamik devre gitarın ses seviye düğmesindeki değişikliklere son derece duyarlı yapıdadır.
. Kusursuzca konumlandırılmış krem rengi 'chicken-head' (tavuk-kafası) düğmeleri karanlık sahnelerde yüksek seviyede görülebilirliği sağlarlar.
 
Satchurator Teknik Özellikleri


. Kontroller: Gain(Çıkış), Tone(Ton), Volume(Ses), On/Off(Açık/Kapalı) Anahtarı, 'More(Daha Fazla)' Anahtarı, Pad(Yastıklama) Anahtarı
. In/Outputs (Giriş/Çıkışlar) ¼” Giriş, ¼ Çıkış
. Ebatlar: 143 mm( genişlik) x 121 mm (derinlik) x 57.5 mm (yükseklik)
. Ağırlık: 600 gr (piller hariç)
. Güç: Bir adet 9v Pil (dahil) veya AC adaptör (dahil değil)
Tasarım ve teknik özellikler ilan edilmeksizin değişikliğe tabi tutulabilir.