Vox Ct-01Ds Cooltron Buldog Distortion Pedalı

5,0 (0 Yorum)

Marka VOX
Ürün Kodu : CAN-elktrnk-VOX-CT-01DS
852,55 TL


 Listeme Ekle  Karşılaştır


BU ÜRÜN GARANTISI ALTINDADIR

Vox'un, 4 AA boyutunda pille 20 saate kadar çalışabilen 12AU7 preamp valve'ı.
Normalde valve'lar pillerle çalışamayacak kadar çok voltaj harcarlar. Vox, sinyal yolunu ikiye bölerek ilkinde valve'ı daha yüksek voltajda çalıştığına inandıran servo circuit, ikincisinde patentli valve'ın gereksinim duyduğu, düşük voltajlı power supply'ın ısıyı düşürmesiyle pille çalışabilmeyi başarmıştır. Sonuç ise efekt pedalında valve'dır.
Bulldog distortion pedalı, herbiri kendi Gain ve Volume kontrollarına sahip iki kanallık valve distortion'ı içerir. Gain 1 vintage distortion, Gain 2 daha modern ve agresif ses içindir. İkisi de en azdan en çoğa arttırılabilir. Bass kontrolu uçlardaki ayarlarda ekstra low end ve düşük ayarlarda daha fazla sıcaklık ve yuvarlaklık sağlar. Gain 2 sesi ikinci kanalın tonunu kontrol eder. Treble kontrolu, sesi keskin ataktan yumuşak ve likite ve diğer uçlara değiştirmek için kullanışlıdır. Üçlü bypass Bulldog'u sinyal yolundan tamamen temizler.
 
Özellikler:
Bulldog distortion kontrolları: Gain 1, Volume 1, Gain 2, Volume 2, Bass, Treble, Gain 2 Voice, Gain 1/Gain 2 switch'i, True Bypass.
Tube: 12AU7.
Güç: 4 x AA pil (20 saate kadar çalışma sağlar.)
Boyutlar: 6,84 x 15,55 x 6,4 cm.
Ağırlık (Pilsiz): 1.07 kg.
İki adet AA pil ile satılır.
Seçenekler: 9V AC adaptör (Ayrıca satılır.)