Korg Kaosspad-3

5,0 (0 Yorum)

Marka KORG
Ürün Kodu : CAN-elktrnk-KORG-KP-3
2.255,59 TL


 Listeme Ekle  Karşılaştır


BU ÜRÜN GARANTISI ALTINDADIR

Korg, KAOSS teknolojisi ile birden fazla efekti sadece dokunma ve sürükleme ile kontrol edebilen, kolay ve eğlenceli kullanıma sahip, yeni bir KAOSS ürününü sizlere sunuyor: KP3.
KP3, müzisyenler, DJ'ler ve yapımcılar için delay, flanger gibi klasik efektler dışında 128 yeni efekt programı bulundurur. Ayrıca grain shifter, decimator ve doğrudan pad'den idare edilebilen EQ gibi şaşırtıcı efeklere de sahiptir. Efektler dışında drum groove'ları, RADIAS'tan esinlenilmiş vocoder ve X/Y pad'inde serbestçe kullanılabilen synthesizer sesleri de KP3'ün özellikleri arasındadır.
Pad üzerinde gezinirken mükemmel sesi bulduğunuzda ayarları dondurmaya yarayan “Hold”, pad'de çalınan karmaşık bir pasajı hafızaya alan “Pad Motion”, orjinal sinyal ve efekt arasındaki balansı dengeleyen “FX Dept Knob”, tüm bu bilgileri kaydetmeye yarayan sekiz program hafızası, pad'den parmağınızı kaldırdığınızda ayarlanabilir delay kuyruğu sağlayan “FX Release” gibi özellikler KP3'ün gücüne güç katmaktadır.
Ön paneldeki dört Sample Bank düğmesi, 24-bit converter kullanan 16-bit/48 kHz'lik yüksek çözünürlüklü sample oluşturmanızı, çalmanızı ve kaydetmenizi sağlar. Sample'lar SD karta yada USB bağlantısı ile bilgisayara kaydedilebilir.
Tempo KP3 için önemli bir parçadır. Sampling zamanları ve pek çok efekt tempo tabanlıdır. Audio girişinden auto-BPM algılama, tap-tempo giriş, manual tempo ayarları herşeyi senkronlu tutmak için eklenmiştir. MIDI clock vasıtasıyla tempo bilgisini alıp gönderebilir.
Tek USB bağlantısı, KP3'ün bilgisayar ile sample data paylaşımını sağlar. Birlikte verilen editor/kitaplık programı ile sample'ları düzenleyip bilgisayardan editleyebilirsiniz. Bu program ayrıca WAV ve AIFF dosyalarını KP3'e yükleme ve 48kHz'de oluşturulmayan sample'lara pitch correction yapma olanağı vermektedir. KP3 aynı zamanda touchpad'den üç kontroller numarası ve sürgülerden ek mesajlar göndererek MIDI kontroller olarak kullanılabilmektedir. Sample Bank düğmeleri nota bilgisini, Pragram Change mesajlarını ve clock çıkışı gönderebilmektedir.

Teknik Özellikler:
Programlar: 128
Sample Hafıza: 100 sample (maksimum)
Sampling: 16 bit, 48kHz; 24-bit A/D, D/A Data
Bilgi Depolama: SD kart
Girişler: Trim knoblu Mic (1/4”); Line In L, R (RCA)
Çıkışlar: Ses ayarlı kulaklık (1/4” stereo), Line Out L, R (RCA)
USB: B tipi
MIDI: IN/OUT
Güç Kaynağı: DC 12V; 700mA
Boyutlar: 210 x 226 x 49
Ağırlık: 1,3 kg.
Aksesuarlar: CD-ROM (Editor/Librarian); güç kaynağı; touchpad koruyucu.
Özellikler önceden haber verilmeksizin Korg tarafından değiştirilebilir.