N-Desk Marka Ve Ürün İnceleme

Yağlı Radyatör Hakkında Herşey

Yağlı radyatör, kalorifer peteği görünümündedir. Ancak yağlı radyatör, ısıtılmış su yerine elektrikle ısıtılmış yağ bulunan seyyar, tekerlekli petektir. İçinde, ısıtılmış yağları aktaran radyatör vardır. Yağlı radyatörler havayı kurutmadıkları ve ısıyı eşit miktarda yaydıkları için tercih sebebidir.

Yağlı Radyatör Nedir?

Elektrik ile çalışan radyatördür. Görüntüsü kalorifer peteklerine benzer ve tekerlekli taşınabilirdir. İçinde rezidans vardır, rezidans petek içerisinde bulunan kalın yağı ısıtmaktadır. Yağlı radyatörler havayı kurutmadığı için ve ısıyı direkt olarak vermediği için elektrikli ısıtıcılar arasında en sağlıklısı olarak bilinir. Ayrıca, elektrik tüketimi diğer elektrikli ısıtıcılara göre daha azdır.

Yağlı Radyatör Neden Tercih Edilir?

Yağlı radyatörler, konveksiyon yolu ile uzun süreli ısı sağlamanın en verimli yoludur. Ayrıca, bulunduğu alan içerisinde ısıyı her yere eşit miktarda yaydığı, ısıyı direkt olarak vermediği ve az elektrik tükettiği için sıklıkla tercih edilir.

Yağlı Radyatör Nasıl Çalışır?

Ünitenin içerisinde bulunan kalın yağ, elektrik ile ısınır ve yap radyatör içerisinde dolaşır. Bu şekilde ısısı artan yağ, ısıyı bulunduğu alana yayar. Özel tasarımı sayesinde, ısıtmaya devam etme yeteneği (ısıl atalet) kapatıldıktan sonra da ısı eşit ve usul bir şekilde tüm odaya eşit miktarda yayılır ve sıcaklık gece boyunca sabit kalır.

Yağlı Radyatör Üreten Markalar Hangileridir?

1-   Delonghi
2-   Beko
3-   Demir Döküm
4-   Arçelik
5-   Kumtel
6-   Fakir
7-   Raks
8-   Rowenta
9-   Altus
10- Zass 

 

Size önerdiğimiz yağlı radyatörü incelemek ve tek tıkla sipariş vermek için buraya tıklayınız.


Bu sitenin e ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.