N-Desk Marka Ve Ürün İnceleme

Ütü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir ütünün uzun ömürlü ve verimli çalışması, satın alırken sahip olduğu özelliklerden kullanım esnasına ve kullanım sonrası bakımlarına bağlıdır.

Ütü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çamaşırlarınızı biriktirip toplu şekilde ütülüyorsanız ya da aileniz kalabalık ise güçlü ve hızlı buhar kazanı olan ütüleri tercih etmelisiniz. Fakat, belirli aralıklarla ütü yapıyor ve kalabalık bir aile değilseniz normal buharlı ütüleri tercih edebilirsiniz.

Ütü seçiminizde özellikleride gücü kadar önemlidir. Alacağınızı ütüde mutlaka otomatik kapanma özelliği bulunmalıdır. Bu özellik çocukların güvenliği ve aksaklıktan oluşabilecek yangınları önleyecektir.

Kireç temizleme sistemi olan ya da kireç filtresi olan ütüleri tercih etmelisiniz. Bu sayede ütünüzün ömrü daha uzun olacaktır.

Buharlı ütülerde dikkat edilmesi gerekenler, ütünün motor gücü, ütünün püskürtme esnasında uyguladığı sabit buhar gücüdür. Ayrıca, iyonik derin buhar teknolojisine sahip ütüleri tercih etmelisiniz. İyonik derin buhar gücü teknolojisi, tek seferde 3 kat derine işleyen yoğun buhar gücü demektir.

Buhar kazanlı ütülerde ise, ütü gücünün basınç (bar) özelliği, ütünün püskürtme esnasında uyguladığı basınç gücü ve ütünün ekstra püskürtmede uyguladığı şok buhar miktarı önemlidir.

Ütü alırken mutlaka kullanım sıklığınızı göz önğnde bulundurarak seçim yapmalısınız ve buhar gücü güçlü olan ütüleri tercih etmelisiniz. Ayrıca, ütü tabanına da dikkat ederek kumaş üzerinde rahat kayabilen tabanları tercih etmelisiniz.

Size önerdiğimiz ütü modelini incelemek ve tek tıkla sipariş vermek için buraya tıklayınız.


Bu sitenin e ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.