Genç Odası

ÖĞRENCİ ODALARINI GÜZEL DEKORE ETMENİN İPUÇLARI NELERDİR?

1. Yatağınızı canlandırın

Öğrencinin yatağı aynı zamanda onun kanepesidir. Eğlenceli, renkli yatak örtüsü ve birkaç minder kullanarak yatağınızı çok keyifli bir hale getirebilirsiniz. Üstelik Türkiye şartlarında bunu çok ucuza mal edebilirsiniz. Buradan yatak örtüsü modellerini inceleyebilirsiniz. Sonbahar ve kış ayları için ise yine renkli ve eğlenceli battaniyeler kullanabilirsiniz. Yatak örtüsü rengi seçerken karışık ve zıt renkleri tercih ederseniz, eğlenceli ve rahat bir görünüm elde edersiniz. Öğrenci odalarında açık renkli yatak örtüsü seçimini tavsiye etmiyoruz. Belki siz temiz tutabilirsiniz ama ziyarete gelen arkadaşınız kirletebilir.

2. Doğru Aydınlatma Sağlayın

Odanızda çalışırken yüksek ışık seviyesine, dinlenip müzik dinlerken ise loş ışığa ihtiyaç duyacaksınız. Bu nedenle odanızda ayarlanabilir ışık seviyeli aydınlatma sistemi kullanın. Bunu yapamıyorsanız seyyar lambalar alarak dinlenirken oda ışığını kapatıp sadece onu kullanabilirsiniz.

3. Odanızda Porselen Demlik Seti Bulundurun

Bir masa ya da rafın üzerinde bulunduracağınız güzel renkli bir demlik seti çok hoş bir görünüm sağlayacağı gibi çalışma ve dinlenme zamanlarınızda keyifle çay içmenizi sağlayacaktır. Demlik seti önerilerimizi incelemek için buraya tıklayın.

4. Duvarlarınızı Süsleyin

Posterler ve çerçeveli resimler bir öğrenci odasının vazgeçilmezi olmalıdır. Özellikle poster görünümlü duvar kağıtları odanızın havasına çok şey katacağı gibi doğru bir seçim yaptıysanız sizin modunuzu da yükseltir. Duvar kağıtları modelleri ve fiyatlarını buradan inceleyebilirsiniz.

Duvar kağıtlarının dışında odayı canlandırmak için duvar saatlerini ve duvar stickerlerini de kullanabilirsiniz. Ülkemizde genelde duvarda asılı şeyler kullanılmamaktadır ancak dekoratif duvar raflarını kullanmanızı mutlaka öneriyoruz. Şık ve kullanışlı duvar raflarını oldukça ekonomik fiyatlarla temin edebilirsiniz. Duvar rafı modelleri ve fiyatlarını buradan inceleyebilirsiniz.

5. Kullanışlı ve Şık Ahşap Mobilya Kullanın

Odanızda çalışırken en çok ihtiyacınız olan şeylerden biri kullanışlı bir bilgisayar masasıdır. Bilgisayar masası seçerken odanızın büyüklüğüyle doğru orantılı, odanızın renkleriyle uyumlu, oturduğunuzda rahat, mümkünse ufak da olsa depolama alanlı ve ahşap malzemeden olmasına dikkat edin. Ülkemizde mobilya sektörü bir hayli ilerlediği için bilgisayar / çalışma masası seçerken bir çok alternatife sahipsiniz. Bilgisayar ve çalışma masası modelleri ve fiyatlarını incelemek için tıklayın. Odanızda alan müsaitse ahşap malzemeden şık bir komodin ya da şifonyer de kullanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca masanıza uygun, tekerlekli bir çalışma koltuğu almayı da ihmal etmeyin. Buradan modelleri inceleyebilirsiniz. Tabi ki karyolanız da odanın büyüklüğüyle orantılı, şık ve ahşap malzemeden seçilmelidir.

6. Duvar Panosu Kullanın

Üzerinde ders çizelgenizin, konser biletlerinizin, ödenecek faturalarınızın bulunduğu duvar panoları çok yararlıdır. Mantar bir pano sıkıcı görünebilir. Bu nedenle dekoratif görünümlü bir pano seçin. Beyaz tahtalar da kullanışlı olabilir.

7. Gerekirse Bez Gardırop Kullanabilirsiniz

Odanızdaki mobilyaları ahşap kullanmanızı tavsiye ediyoruz ancak ahşap gardıroplar bütçenizi zorluyorsa bu aralar çok tutulan, değişik dekor seçenekleriyle satılan bez gardıropları değerlendirebilirsiniz. 40 TL gibi çok uygun fiyatlardan başlayan bez gardıroplar özellikle düşük bütçeli öğrenciler için bir cankurtaran vazifesi görüyor. Bez gardırop modelleri ve fiyatlarını buradan inceleyebilirsiniz.


Bu sitenin e ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.