Mutfakta geçen zamanınızı Azaltın

MUTFAKTA GEÇEN ZAMANINIZI AZALTIN!

Mutfak, gün içerisinde bayanların en çok zaman geçirdiği mekandır. Yemek yapmak, bulaşık yıkamak, bunları yaparken dağılan eşyaları toparlamak ve mutfağın temizliği derken günün büyük bir kısmı mutfakta geçiyor.

Birçok ailedeki ev hanımları, mutfakta geçirdikleri zaman yüzünden kendilerine, hatta ailelerine yeteri kadar zaman ayıramıyor ve sosyal hayattan uzaklaşıyor. Mutfakta geçen zamanınızı azaltabilir ve kendinize, ailenize daha çok zaman ayırabilirsiniz. Bu durum daha mutlu bir birey olmanızı ve stresten daha uzak olmanızı sağlar. Mutfakta geçen zamanınızı azaltmak için yaptığınız işleri pratik hale getirmelisiniz. Mutfakta yapılan işleri pratik hale getirmenin yolları;

1. Mutfak Dekorasyonu ve Fonksiyonellik

Bayanları, mutfakta çalışırken en çok bunaltan ve sıkan şey yeterli alan olmaması ve bir anda karmaşık hale gelen mutfaktır. Mutfağınızın dekorasyonunu, güzel ve fonksiyonel yaparsanız mutfakta çalışırken eğlenecek ve işlerinizi daha hızlı bir şekilde yapacaksınız. Mutfak dekorasyonu ve fonksiyonelliği hakkındaki makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

2. Mutfak Robotları Kullanın

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber mutfak robotlarıda çok gelişmiştir. Artık mutfak robotları bir araç olmaktan çıkmış ve mutfak robotu kullanan kişiler bir aracı haline gelmiştir. Yani yeni çıkan mutfak robotları sayesinde siz sadece gerekli olan malzemeleri içerisine koyuyorsunuz ve bir düğmeye basmakla robot herşeyi hallediyor. Gelişen bu teknolojilerden faydalanarak mutfakta geçen zamanınızı ciddi boyutlarda azaltabilirsiniz. Örneğin, mutfağınızda bir blender olması, yemek yaparken tek tek malzemeleri doğramanıza ya da kıymanıza hatta patates püresi haline sadece saniyeler içinde getirmenize olanak sağlar. Örneğin, kalabalık misafirleriniz geldiğinde 2 - 3 seferde kahve yapmak yerine, kahve makinesi kullanabilir ve saniyeler içinde herkese aynı anda kahve ikram edebilirsiniz. Doğal meyve suyu yapmak için bir sürü meyveyi tek tek sıkmakla uğraşmanız gerekir, fakat posta hazneli meyve sıkacakları kullanarak birkaç saniye içerisinde meyvesuyu yapabilirsiniz. Bunun gibi az maaliyetli fakat çok işlevselli mutfak robotlarını kullanarak mutfakta geçirilen zamandan ciddi oranda tasarruf edebilirsiniz.

Yapılan araştırmalara göre günün çoğunu mutfakta geçiren bayanlarda stres, yorgunluk ve yüksek oranda hastalıklar görülmüştür. Bu iki adımı yerine getirirseniz mutfakta geçirdiğiniz zaman yüksek oranda azalacak, sizde kendinize ve ailenize bol bol zaman ayırabileceksiniz.


Bu sitenin e ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.