Mutfak dekorasyonu nasıl yapılmalıdır?

MUTFAK DEKORASYONU NASIL YAPILMALIDIR?

Mutfak, kolayca dağılabilen ve evin en sık kullanılan mekanlarından biri olduğu için dekorasyonu çok önemlidir. Mutfak dekorasyonu için en önemli kural, ortada biriken eşyalar için uygun ve yer kaplamayan alanlar oluşturabilmektir. İşlevsel bir mutfak düzeni için pratik çözümler vardır. Bunlar;

1. Gıda Saklama

Mutfağınız Rustik tarzfa bir mutfak ise kavanoz ve kutulardaki gıdalarınızı raflı dolap yerine çekmece ya da tel dolap içlerinde saklayabilirsiniz. Bu alanlarda hava sirkülasyonu kolayca sağlanır ve direkt ışık görmediği için gıdalarınız çabuk bozulmaz.

2. İşlevsel Mutfak Dolapları

Mutfak dolaplarınıza çeşitli aksesuarlar ekleyerek kullanımını ve kapasitesini oldukça arttırabilirsiniz. Örneğin, alt mutfak dolaplarınızın köşe bölümlerine yerleştireceğiniz döner tel sepetli sistemler sayesinde gıdaların yanı sıra tencere, tava ve diğer mutfak gereçlerinizi de yerleştirebilirsiniz. Böylece mutfak daha fonksiyonel bir hale gelmiş ve daha çok alan oluşmuş olur.

3. Tam Çekilebilen Çekmece Sistemleri

Tam çekilebilen çekmece sistemleri sayesinde dolabın tüm alanlarını kullanabilir ve atıl alanların ortaya çıkmasını önleyebilirsiniz. Bu sistemler sayesinde, uzun süreli saklama gerektiren gıdalarınızı saklayabilir ve göze hoş görünmeyen deterjan gibi malzemelerinizi saklayabilirsiniz. Çok kullanışlı olan tam çekilebilen çekmece sistemleri sayesinde mutfak daha fonksiyonel bir kullanıma geliyor ve saklama kapasitesi artıyor.

4. Kiler Kullanımı

Standart boy kiler dolapları yerine kilerinizde raflar ve çekilebilir ray sistemleri mekanizmaları kullanarak kilerin kapasitesini yüzde 200 arttırabilir ve çabuk bozulmayacak gıdalarınızı bu alanda kolayca saklayabilirsiniz. Bu şekilde kiler kullanımı daha kullanışlı ve fonksiyonel olacaktır. Daha rahat kullanılmasının yanı sıra daha çok gıda saklayabilecek ve rahatça bu gıdalara istediğiniz zaman ulaşabileceksiniz.

5. Ada Tezgah

Mutfağınızda yeterince boş alan oluştuysa ve mutfağınız büyükse ada tezgahları kullanabilirsiniz. Çalışma tezgahına ek olarak kullanabileceğiniz ada tezgahın alt kısmınıda, mutfak dolabı gibi depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca bu saklama alanında, kiler mekanizmaları ve çekmece dolapları gibi açık raflarla dekoratif bölümler oluşturabilir mutfak fonksiyonelliğini arttırabilirsiniz.


Bu sitenin e ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.