Klima Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klima Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sağlıklı bir yaşam sürmek ve hayatımızı daha yaşanabilir bir hale getirmek için kullandığımız klimalar, doğru kullanılmadığında ciddi sağlık problemleri doğurabilir. Bu yüzden, klima kullanırken dikkat edilecek hususları maddeler halinde sizin içi hazırladık.

1- Klimanın üflediği havanın size doğrudan temas etmemesi gerekir. Bu yüzden klima karşısında durmayınız. Klimadan çıkan havayı doğrudan alırsanız eklem, solunum yolları, kas ve gözlerde sağlık sorunları çıkabilir.

2- Klimanızı evi soğutma moduna aldıktan sonra sıcaklık değerini çok fazla düşürmeyiniz. Sıcaklık değerini çok fazla düşürdüğünüzde daha hızlı bir serinlik elde etmeniz mümkün değildir. Sizin için konforu ve rahatlığınızı bozmayan en yüksek sıcaklığı seçmelisiniz. Mevsim normallerine göre bu sıcaklık 24 - 26 derecedir. Ayrıca, klimada sıcaklığını düşürdüğünüz her derece için %10 fazla elektrik tüketimi meydana gelecektir. Aynı zamanda da soğuk havalarda, klimanızı ısıtma modunda açtığınızda en yüksek sıcaklık seviyelerini ayarlamayınız.

3- Klimanızı amacı dışında kullanmamalısınız. Örneğin çamaşır kurutmak, yiyecek ve içecek soğutmak gibi.

4- Klimanızın uzun ömürlü olması ve verimli çalışabilmesi için filtrelerini belirli aralıklarla temizletmeli ve klima kullanımını kılavuza göre yapmalısınız. Ayrıca yetkili servisler tarafından her yıl periyodik olarak genel bakımlarını yaptırmalısınız.

5- Klima çalıştırırken çalıştırma moduna dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin klima çalıştıracağınız ortamda nem oldukça yüksekse klimanızı nem alma modunda çalıştırmanız gerekmektedir.

6- Evlerde, ofislerde ve küçük ortamda kullandığınız klimaları büyük ve geniş ortamlarda örneğin hastane, yoğun bakım odaları, bekleme üniteleri ve bunun gibi alanlarda kullanılmamalıdır. Bireysel klimalar mekanın genişliğine bağlı olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Diğer geniş mekanlar için bireysel klimalardan farklı olarak özel üretilen klimalar kullanılmalıdır.

7- Evlerde, ofislerde ve küçük ortamda kullandığınız klimaları büyük ve geniş ortamlarda örneğin hastane, yoğun bakım odaları, bekleme üniteleri ve bunun gibi alanlarda kullanılmamalıdır. Bireysel klimalar mekanın genişliğine bağlı olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Diğer geniş mekanlar için bireysel klimalardan farklı olarak özel üretilen klimalar kullanılmalıdır. 

Size önerdiğimiz klima modelini incelemek ve tek tıkla sipariş vermek için buraya tıklayınız.


Bu sitenin e ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.