Grafik Tablet

BİR GRAFİK TABLETLE NELER YAPABİLİRSİNİZ?

Grafik tabletler, genel anlamda web tasarımcılarının, dizaynırların bir görsel üzerinde yapacakları ince işler için kullanılır. Mouse ile yapılamayacak, kalem inceliği ve kıvraklığı gerektiren işlerdir bunlar... Grafik tabletin kalemi tabletin özelliği sayesinde çok ince uçlu bir kalem ya da kalın uçlu bir resim fırçası gibi kullanılabilir. Gerektiğinde, üzerinde çalışılan görselde çok ince detaylı değişiklikler yapılabilir.

Bunun dışında grafik tabletin farklı eğlenceli özellikleri de vardır. Örneğin, MSN, Outlook ya da Skype'de kendi el yazınızla mesaj yazabilirsiniz. Herhangi bir dosyada istediğiniz yeri istediğiniz gibi işaretleyebilir, üzerinde not alabilirsiniz. Maillerinizde imzanızı kullanabilirsiniz. Hatta isterseniz mouse'unuzu çıkararak tableti mouse gibi kullanabilirsiniz. Kısa bir alışma süresinden sonra tabletin kaleminin mousedan çok daha işlevsel olduğunu göreceksiniz. Tabletin üzerinde yer alan kısayol tuşlarıyla word, excel, internet explorer gibi uygulamalara tablet üzerinden bir tıkla gidebilirsiniz.

Grafik tabletler sadece profesyoneller için değildir. Profesyonel kullanıcılar için üretilen tabletlerin fiyatı 1000 USD civarlarına kadar çıkmakla beraber, ev kullanıcıları için üretilen tabletler iyi bir araştırmayla 80 TL'den bulunabilmektedir. Bilgisayar kullanımınızı daha eğlenceli bir hale getirmek istiyorsanız mutlaka bir grafik tablet almanızı, ekonomik olanıyla başlamanızı öneririz. Buradan size önerdiğimiz modeli inceleyebilirsiniz.


Bu sitenin e ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.