Kahve Makinesi Çeşitleri

BEBEK MAMASI NASIL SEÇİLİR?

Bebek maması seçiminden önce bir konuda kesin karara varmanız gerekmektedir. Bebeğinizin anne sütü ile beslenmesi hem bebeğinizin sağlıklı gelişimi açısından hem de sizin sağlığınız açısından önemlidir. Anne sütü bebeğinizin ihtiyacı olan besin kaynaklarını tamamen karşılar bu sayede bebeğinizi enfeksiyonlara karşı korur ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Siz ise meme ve yumurtalık kanseri riskini düşürmüş olursunuz. Bu nedenle bebeğinizi emzirmeme veya anne sütü ile beslememe konusunda bir zorunluluğunuz yoksa bebeğinizin sağlığı açısından anne sütü ile beslemeyi tercih etmelisiniz. 

Kimi anneler ise bebeğini anne sütü yanında ek besin olarak mama vermeyi de tercih eder. Bebeğinizi tamamen mamayla beslemeye karar verdiyseniz ya da anne sütü yanında ek olarak mama vermeyi düşünüyorsanız gözünüzden sakındığınız bebeğiniz için mama seçimi için bu adımlara dikkat etmelisiniz.

Mama seçimi için öncelikle bebeğinizin hekimine danışmalısınız. Bebeğinizin bağışıklık sistemine, bünyesine ve sağlık durumuna göre gelişim döneminde en uygun mama tavsiyesinde bulunacaktır.

Demir Takviyeli Mamalar Olmamalı

Birçok marka ve içerikte çeşitli mama markası bulunmaktadır. Piyasa da bulunan mamaların büyük bir çoğu inek sütü ya da soya bazlıdır. Ancak bebeğinizin inek sütüne ya da soya sütüne alerjisi olabilir. Bu nedenle bebeğinizin hekimine danışarak alerji testlerini yaptırmalısınız ve daha sonra mama seçiminizi yapmalısınız. İnek sütü ya da soya sütüne alerjisi olan bebekler için üretilen mamalar mevcuttur. Bebeğinizin alerji durumuna göre bu mamaları seçmeniz gerekecektir. Ayrıca seçtiğiniz mamanın kansızlığa ve bebeğinizin güçlü gelişimine yardımcı olması açısından kesinlikle <b>demir takviyeli</b> olmalıdır. 

Mama alırken içeriği tamamen incelenerek vitamin, mineral değerleri, protein, şeker, yağ, sodyum ve besin öğeleri bakımından anne sütüne en yakın mama tercih edilmelidir. Ayrıca, bebeğiniz büyüdükçe kalsiyum, protein ve kalori ihtiyacı da arttığı için mamanın içeriğindeki bu değerlere dikkat edilmesi gerekmektedir. 


Bebeğinize İnek Sütü Vermeyin!

 

Bebekler büyük oranla ilk 1 yıl boyunca inek sütüne alerji gösterirler. Bu nedenle 1 yıl boyunca bebeğinize inek sütü tavsiye edilmemektedir. Çünkü inek sütü bebeğinizin sindirim sisteminde bozukluklara ve hastalıklara yol açabilir.

Ayrıca, bebeğinizi mama ile beslemeyi düşünüyorsanız en azından ilk 4 hafta bebeğinizi biberonla tanıştırmayın ve bu süre zarfında bebeğinizi mutlaka emzirmeye gayret gösterin.

Gözünüzden sakındığınız bebeğiniz için en sağlıklı, kaliteli ve ayrıntılı ürün detay içeriğiyle aklınızda soru kalmadan tek tıkla bebek maması sipariş vermek için lütfen tıklayın ve bebek maması ürünlerimize göz atın.


Bu sitenin e ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.