Bebek bezi alırken dikkat edilmesi gereken hususkar nelerdir?

BEBEK BEZİ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR NELERDİR?

Günümüzde yeni anne babaların en büyük karşılaştıkları sorunlardan biri gözünden sakındıkları bebekleri için bebek bezi seçimidir. Her anne baba bebeğinin rahat edebileceği en önemlisi cildini tahriş etmeyen ve sağlık açısından en iyi bezi seçmek ister. Ancak birçok bebek bezi çeşidi ve markası içinde seçim yapmaları biraz zordur. Anne ve babaların bebekleri için seçecekleri doğru bebek bezi için dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır.

Bu hususları kısaca açıklayacak olursak, alınacak bezin bebeğin cildine duyarlı olması ve tahriş etmemesi, bebeğin hareketlerini kısıtlamaması ve rahat edebilmesini sağlaması, bezin ıslaklığı en iyi şekilde emerek bebeği huzursuz etmemesi, bebeğin fiziki özelliğine uygun olarak boyutu, bebeğin rahatlığı ve hareket kabiliyetini engellememesi için bantın esnekliği ve kullanılabilirliği ve hatta bebeğin ilgisini çekebilmek için bez üzerindeki çeşitli figür ve desenler gibi özelliklerdir.

Yeni anne ve babalar, bu özellikler doğrultusunda bebekleri için doğru bezi seçerken, öncelikle bebekleri için hangi özellikte ve boyutlarda bezin uygun olacağına karar vermeleri gerekmektedir. Karar verdikten sonra, deneme yanılma yöntemiyle bebekleri için en uygun ve konforlu bebek bezini seçebilirler. Bebek bezleri, her ne kadar birbirleriyle aynı ve benzer görünse de özellik, kalite ve sağlık bakımından büyük farklılıklara sahiptir. Bebek bezi fiyatları da bütün bu özelliklere göre farklılık göstermektedir. Piyasa da bulunan çok ucuz fiyatlı bebek bezleri kesinlikle bu özellikleri içermeyip hatta bebeğinizin sağlığını da tehdit edecek unsurlarda olabilir.

Kaliteli markaların bebek bezi fiyatları çoğu ebeveynlerin şikayetleri arasındadır. Ancak ebeveynler kalite bakımından bilinen ve önde olan markalı bebek bezlerine şikayetçi oldukları fiyatları verirken aldıkları bezin bebekleri için konforlu, sağlıklı ve kaliteli bantları sayesinde bebeğin belini tam kavrayarak hareket kabiliyetini engellemediğini göz önünde bulundurmalıdırlar. Aynı zamanda ucuz fiyata alınan bezler çok çabuk sızdırma yaparken kaliteli markaların bezleri 2x 3x daha emici bir yapıya sahiptir ve yüzeylerinde bebek cildini korumak ve tahriş etmemek için koruyucu krem tabakası bulunmaktadır.

Yeni bebek bekleyen ebeveynlerin en büyük sıkıntılarından biri de yine bebek bezidir. Bebek doğmadan önce bez stoklayan ebeveynler, genellikle "yeni doğan bebek bezi" stoklarlar. Bu doğru bir tercihtir. Ancak ebeveynler bez stoklarken asla bebeğin gelişim hızını unutmamalıdır. Bebekler çok hızlı geliştikleri için bir sonraki bebek bezi ölçüsüne kısa sürede geçerler. Bu nedenle "yeni doğan bebek bezi" ölçüsündeki bezler çok sayıda stoklanmamalıdır.

Öncede belirttiğimiz gibi bebek bezleri kalite, konfor ve sahip oldukları özellikler bakımından çok fazla çeşitliliğe sahip olan ürünlerdir. Bebeğiniz için önemli olan bu ürünler için karar verirken, her şeyden önce bebeğin konforu, sağlığı ve keyfi göz önüne alınmalıdır. Bu yapıldıktan sonra bütçenize göre en iyi olan bebek bezi seçilerek bebeğinizin daha mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Gözünüzden sakındığınız bebeğiniz için size önerdiğimiz kaliteli, konforlu ve sağlıklı bebek bezlerine buraya tıklayarak ulaşabilir, tek tıkla sipariş verebilirsiniz.


Bu sitenin e ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.